MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Craft Spells - Idle Labor (2011)

mijn stem
3,48 (33)
33 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Captured Tracks

  1. For the Ages (2:00)
  2. Scandinavian Crush (3:29)
  3. The Fog Rose High (3:10)
  4. Party Talk (3:41)
  5. From the Morning Heat (7:52)
  6. After the Moment (4:01)
  7. Ramona (3:16)
  8. Given the Time (3:48)
  9. Your Tomb (2:32)
  10. You Should Close the Door (3:15)
  11. Beauty Above All (3:54)
totale tijdsduur: 40:58
zoeken in:
avatar
Dikkop
Als ik dit plaatje hoor moet ik meteen denken aan The Smiths, New Order en Wild Nothing.
In You Should Close the Door lijkt het alsof Ian Curtis te horen is. Zelf de cover lijkt wat mee te hebben van die van Power Corruption & Lies. Er zullen wel wat mensen afhaken vanwege de vele gelijkenissen met eerder genoemde bands, maar mij kan het eigenlijk niet veel schelen. Craft Spells heeft eigenheid genoeg.

Hier staan heel wat leuke 80's popnummers op. Vooral de eerste helft is zeer sterk. Vanaf het begin tot hoogtepunt After the Moment is er geen zwak moment te bekennen. Daarna zakt het niveau jammergenoeg wel wat. Anders was dit een geniale plaat geworden. Toch blijft Idle Labor in mijn ogen een fantastische aanrader voor elke New-Wave liefhebber .

avatar
BPDD
De liefhebber van dromerige pop à la Wild Nothing, The Radio Dept., Beach Fossils en New Order (de gelijkenis tussen de hoezen was me ook al opgevallen) zal zich waarschijnlijk geen buil vallen aan dit plaatje.
Enige originaliteit is weliswaar vrij ver te zoeken maar als het resulteert in een dergelijke fijne melange van voorgenoemde invloeden zul je mij niet horen klagen.
Wie heeft er behoefte aan een soundtrack voor de zomer?

avatar van OmeWillem
3,5
Langzamerhand begint Captured Tracks uit te groeien tot een van mijn favoriete labels en dat is deels te danken aan dit album. Het doet inderdaad erg denken aan de bovengenoemde bands, waarvan Beach Fossils en Wild Nothing uit dezelfde stal komen als Craft Spells.

avatar van Pepino
4,0
Oké album: dromerig, lief. Ik krijg er spontaan een glimlach van
Helaas heeft dit album, behalve After the Moment, niet echt uitstekers.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 02:53 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 02:53 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.