Met Murs weet je het eigenlijk nooit. De grillige discografie van de Living Legends-rapper bestaat uit voortreffelijke albums, zoals het door 9th Wonder geproduceerde Murs 3:16 (9th Edition), A Tribute to Rosie Perez (met Slug en Aesop Rock) en The End of the Beginning, maar kent minimaal even diepe dalen met onder meer Fornever en het onlangs verschenen Are Melrose. Daarnaast zijn er ook nog de albums die simpelweg niet aanspreken omdat ze weinig bijzonder zijn en daarbovenop ietwat kleurloze producties kennen. Gelukkig is de recent uitgebrachte EP Varsity Blues 2 gewoon weer de moeite waard.
En dat is voor een gedeelte te danken aan de uitstekende producties die de rapper uit Los Angeles van onder meer Terrace Martin en Aesop Rock krijgt voorgeschoteld. Laatstgenoemde lijkt op de single Varsity Blues 2 het beste in Murs naar boven te halen. De vibrerende elektronische sample in combinatie met dreigende klappen op een drumcomputer liggen daaraan ten grondslag. Met sterke oneliners (“Mind tricks the body, body thinks the mind is crazy//But this sick mind makes the kid rhyme amazing”) die overtuigend door Murs worden gebracht, laat de rapper horen de zweverige beat prima aan te kunnen. De combinatie van aan de ene kant de haast buitenaardse productie en aan de andere kant de kraakheldere raps van de gastheer levert zodoende een aantrekkelijke paradox op.
Hoewel de single op Varsity Blues 2 een duidelijke uitschieter in positieve zin is, is het niet zo dat de overige nummers geen waarde hebben. Murs vult de EP namelijk met overwegend fijne raps, die hij op een rustige, bekwame manier ten gehore brengt. En hoewel de overige producties op de cd niet zo spannend zijn als Aesop Rocks creatie, zorgen ze wel voor een aangename, relaxte sfeer. Daarmee is de stijl van de vijf nummers beduidend anders dan die van de single: ze vallen niet zo op, maar geven wel een comfortabel gevoel. De solide nummers kunnen in het vervolg weliswaar voor meer gedurfde varianten worden vervangen, toch is Murs op Varsity Blues 2 zoals hij eigenlijk hoort te zijn.
Geschreven voor
Hiphopleeft.