Dit is een EP is met overblijfsels van de Dol Guldur-sessies, dus op voorhand dacht ik: "Mwah...". Maar dat was onterecht, want dit werkje is erg gaaf! Ik denk dat de nummers zijn blijven liggen omdat ze niet binnen de flow van Dol Guldur pasten, want qua kwaliteit doen ze niks onder voor wat er op dat album staat.
Deze EP laat de meer ingetogen kant van Summoning horen en de nummers zijn dan ook erg sfeervol. Je hoort hier ook goed hoe sterk Summoning muzikaal eigenlijk neigt naar Dungeon Synth in plaats van Metal. Een nummer als Kortirion Among the Trees wordt bijvoorbeeld grotendeels gedragen door zijn mysterieuze en betoverende synthmelodie, en niet door gitaargeweld.
Hooguit is Flesh and Blood wat minder uitgesproken, en daarvan snap ik ook dat dit het album niet heeft gehaald, maar de rest van de nummers maakt dit zonder meer goed! En het feit dat dit een EP is van een half uur maakt het allemaal ook wat makkelijker te behappen dan de full lengths van deze band.
Tussenstand:
1. Dol Guldur (4*)
2. Nightshade Forests
3. Minas Morgul
4. Lugburz (3*)