Dit gaat echt een apart album worden, met Boaz vd Beatz achter de knoppen.
Polski , Leo, Digitz, Jebroer, Steph & De bovengenoemde beatmaker zitten allen in Nouveau Riche en hebben gezamelijk dit album gemaakt.
Enorme chaotische beats, allerminst de doorsnee hiphop.
Er zitten heel erg veel house invloeden in, waar nog eens bij komt dat de beats de overhand hebben in de nummers (''Shad - Yaa I get it effect'') waardoor de rappers niet goed overkomen.
Niet dat dit een groot probleem is aangezien we hier te maken hebben met matige MCs die vaak dezelfde boodschap de wereld insturen.
Persoonlijk ben ik niet echt fan van deze plaat, maar ik kan heel goed begrijpen dat dit bij veel mensen wel in het straatje past.
Bij tijd en wijle is de beat wel lekker fris en dat maakt het goed te doen om deze plaat uit te zitten.
Dit album luister je inderdaad voor de beats, maar ook voor de flows. Ik vind ze stuk voor stuk lekker flowen op hun eigen manier. Dit album luister je gewoon niet voor de lyrics. Een album om helemaal los op te gaan.
erg leuk album.
eerste album dat ik ook daadwerkelijk gekocht heb (downloadgeneratie..)
blijft grappig, ook na meerdere keren luisteren.
Polski is vooral vermakelijk en de andere rappers zijn welkome afwisseling.
Boaz laat horen dat hij erg goed is in het produceren van "bangerties", maar laat op o.a. Dlow van Digitzz en Pak je Momentje horen dat hij ook in staat is om Top40-dance te maken.
Al met al, heeeeerlijk om lekker om lekker hard te draaien en vreselijk genant op los te gaan.
De rappers op dit album flowen allemaal maar de lyrics gaan echt niet heel diep. Het is gewoon een Brag 'n Boast album met hele overpowerde beats van Boaz erbij. Dit album draait duidelijk om de beatz, het zijn een soort van house/dance beats met rap eroverheen.
Apart, zo zou ik het willen noemen. Sommige nummers zijn best goed in hun eigen manier. Zo vind ik Mr. Polska grappig, gewoon grappig, niks meer niks minder. Hij neemt zichzelf niet serieus en schrijft grappige teksten. Mr. Polska neemt ook op zijn eigen manier andere rappers in de zeik, bijvoorbeeld op het nummer Klappe van je vader begint hij met: "Je moeder die bakt koekjes, ik weet ze smaken lekker" waarbij hij waarschijnlijk refereert aan de disstrack van Nino aan Kempi waarbij Nino opende met "Je moeder is een sletje, en niet eens lekker". Mr. Polska spit "Je moeder die bakt koekjes, ik weet ze smaken lekker" in precies hetzelfde tempo als Nino z'n tekst dan.
Ik vind trouwens dat Jebroer zichzelf iet wat te serieus neemt, hij flowt redelijk maar z'n lyrics zijn niet grappig, origineel of leuk maar gewoon slecht. Hij is mij iets te cocky, maar dat is misschien een smaakkwestie.
In den beginne was er Mr. Polska. Hij wil een wasmachine kopen voor zijn moeder, wat een toffe vent. Iedereen zeurt maar steeds over dat de biets van Noveau Riche zo hard zijn, maar neem dan die tekst van Mr. Polska; ik snap niet dat mensen dan nog zeuren over dat-ie geen flow heeft. Wie heeft er flow nodig als je een clitoris een klitter noemt? Niemand. Ook de rest van de plaat houdt dat niveau aan, van ‘Vinger op de klitter’. ‘Zelfs een blinde mag mijn tieten zien’, dat niveau. Het zal aan mij liggen, maar ik moet daar om lachen, gewoon omdat. Ook heeft een corrigerende tik nog nooit zo energieopwekkend geklonken als in ‘Klappen van je pa’. Dit gaat allemaal gepaard met ferme elektronische biets, die me af en toe een Spank Rock-gevoel geven (maar dan veel minder gelaagd en IDM-achtig als op het sterke Spank Rock-debuut). Het is allemaal vreselijk lomp en puberaal, maar het werkt. Bon goût, c’est les autres.