MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Timbo King - From Babylon to Timbuk2 (2011)

mijn stem
2,67 (3)
3 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: Nature

  1. The Book of Timothy (2:38)
  2. Wardance (3:38)

    met RZA

  3. Bar Exam (2:52)
  4. From Babylon to Timbuktu (2:48)

    met William Cooper

  5. The Two Babylonians [Interlude] (1:02)
  6. High Ranking (3:30)

    met R.A. the Rugged Man

  7. Show Us the World (3:08)
  8. Outside Intelligence (3:41)

    met Killah Priest en Beazy

  9. Identity Crisis [Interlude] (1:21)
  10. Youth (3:57)
  11. The Autobiography of Timothy Drayton (3:39)
  12. The Rebellion (3:07)

    met Hell Razah en Junior Reid

  13. Tombstone (3:36)
  14. Book Value (3:06)
  15. Brain Food (4:29)

    met Akir, Keesha en Vision N.D.N.S.

  16. Timbuktu (1:27)
  17. Thinking Cap (3:14)
  18. Ruling Class (4:20)
totale tijdsduur: 55:33
zoeken in:
avatar van Rhythm & Poetry
2,0
Oplevingen als de gastartiesten interessant zijn, maar veder weet deze plaat mij totaal niet te boeien.

avatar van MJ_DA_MAN
3,0
Wel een aardig album; geen al te ingewikkelde maar vaak makkelijk verteerbare beats en een vrij goed presterende Timbo King. Echter ontbreken echte uitschieters en is het niet altijd optimaal afgemixt, vooral de eerste twee nummers, die lijken echt 64kbps of zo.

3*

avatar van Harderwiek
3,0
De naam Timbo King zal bij de meeste hiphopliefhebbers inmiddels wel een belletje doen rinkelen. Nadat hij in 1994 met producer Spark 950 het album United We Slam uitbracht, was de hiphopveteraan onder andere als gastartiest te horen op albums van Guru, R.A. the Rugged Man, Snowgoons en Hell Razah. De meesten zullen hem echter kennen als aangesloten lid van Wu-Tang Clan en van zijn bijdrage op de Wu-Tang Killa Beez-projecten. Zijn carrière als artiest bestond niet alleen uit features en het zijn van crewgenoot van Wu-Tang, hij speelde ook een belangrijke rol als lid van de hiphopformaties Black Market Militia en Royal Fam. Toch is een soloproject tot nu toe uitgebleven. De reden hiervoor is, volgens hemzelf, dat hij pas een album wilde uitbrengen als hij het perfect vond. Zijn streven naar perfectie en harde werken hebben uiteindelijk geleid tot het prima debuutalbum From Babylon to Timbuk2.

Zowel qua producers als gastartiesten blijft Timbo King dicht bij zijn oorsprong. Met gastartiesten waar hij voorheen al mee samenwerkte en Bronze Nazareth - producer van onder andere Wu-Tang Meets the Indie Culture (2005) - als voornaamste beatleverancier op het album, stond het voor de release al vast wat voor sound From Babylon to Timbuk2 zou krijgen: harde baslijnen, zware hoorngeluiden en hier en daar verfrissende samples. De producties doen denken aan die van Wu-Tang eind jaren negentig, alleen hebben de beats iets meer instrumentale samples. Helaas wordt er alleen nergens een hoogtepunt bereikt. Hier en daar wordt er zelfs de mist in gegaan zoals op Brain Food (met Akir), waar een vervelend synthesizergeluid teveel overheerst. Gelukkig vangt Timbo King de wat minder geproduceerde tracks uitstekend op doordat hij met een goed verstaanbare stem gemakkelijk over de beats heen rapt.

Timbo King is zelf dan ook de kracht van het album. Hij komt overtuigend en gepassioneerd over. Zijn aanzienlijk serieuze teksten gaan zowel over de narigheden in achterwijken (The Autobiography of Timothy Drayton) als over gebeurtenissen in zijn leven. Dit laatste probeert hij door middel van onderwerpen als geschiedenis, wetenschap en wiskunde in zijn teksten te verklaren. Daarbij wil Timbo King in zijn teksten vooral laten zien welke obstakels hij heeft ondervonden op zijn weg naar succes. Hiermee wil hij niet alleen zijn eigen ervaringen in het leven delen, maar wil hij ook raad geven aan de tegenwoordige, volgens hem slechte, jeugd (Youth). Timbo King noemt From Babylon to Timbuk2 zelf dan ook een audioroman.

Hoewel de gastartiesten, op R.A. the Rugged Man na, nergens indruk maken is het fijn om af en toe wat afwisseling te horen. Samen met de interludes zorgen deze acts ervoor dat de aandacht nergens verslapt. Hoewel de tracks The Autobiography of Timothy Drayton, Bar Exame, High Ranking en Show Us the Way de sterkste tracks van het album zijn, wordt het jammer genoeg nergens spectaculair of verrassend. Erg jammer, aangezien Timbo King dit waarschijnlijk wel in zich heeft. Maar al met al is From Babylon to Timbuk2 een respectabel debuutalbum waar Timbo King goed laat zien waartoe hij in staat is. Helaas heeft het alleen niet de kwaliteit die een album dat zo lang is geperfectioneerd behoort te hebben.

Bron: Hiphopleeft

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:09 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:09 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.