MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Rockin' Berries - In Town (1965)

mijn stem
3,17 (3)
3 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Rock
Label: Piccadilly

  1. He's in Town
  2. Let's Try Again
  3. Ich Liebe Dich
  4. You Don't Know What You Do
  5. Brother Bill (The Last Clean Shirt)
  6. Without Your Love
  7. All of Me
  8. Crazy Country Hop
  9. All I Want Is My Baby
  10. Lonely Avenue
  11. Shades of Blue
  12. Follow Me
  13. Ain't That Lovin' You Baby
  14. Funny How Love Can Be
zoeken in:
avatar van heartofsoul
3,0
Nadat ik in 1963 voor het eerst The Beatles op de radio had gehoord groeide mijn belangstelling voor popmuziek, en ik bracht al snel menig uurtje door met het beluisteren van programma's op Radio Veronica, Radio Caroline en Radio London. Er was (naar mijn mening) heel veel moois te horen op de middengolf in die tijd, en een enkele keer zoek ik hedentendage op internet naar audiofragmenten van de zeezenders of naar internetradiozenders met een vergelijkbare programmering.

Eind 1964 hoorde ik op Radio Caroline The Rockin' Berries met het prachtige He's In Town
dat in Engeland de 3e plaats bereikte op de hitparade, en tot op vandaag kan ik daar enorm van genieten. Helaas zijn de twee elpees die The Rockin' Berries opnamen nogal middelmatig.
Ze worden ontsierd door nummers uit hun comedy-act zoals (op dit eerste album) Brother Bill en Aint' That Lovin' You Baby (van Jimmy Reed), en die zijn echt afschuwelijk, geloof me maar. Daar staan een paar prijsnummers tegenover, zoals het titelnummer, met een mooie falset van de leadzanger (Geoff Turton), het Merseybeat-achtige Let's Try Again , het mooigezongen up-tempo You Don't Know What To Do, de ballad Without Your Love (deed me een beetje aan Gerry & the Pacemakers denken, misschien door het strijkersarrangement), de gevoelige ballad Follow Me en vooral het van The Ivy League bekende Funny How Love Can Be.
De meeste andere nummers worden doorgaans ontsierd door slordig spel of lelijke zang, waardoor ik de afstandsbediening bij de hand moet houden.

Op mijn cd-heruitgave (Repertoire 1990) staan nog 4 bonusnummers, waarvan What In The World Came Over You (single uit 1964, nummer 23 in de UK) prachtig is, wat ook geldt voor You're My Girl (single uit 1965).

avatar van captain scarlet
3,5
Had vandaag de mazzel 'n originele UK mono-persing uit '65 te vinden in nog goede staat voor 'n leuk prijsje.
Prima plaat van deze beat-groep uit Birmingham.
Jammer alleen van het waarschijnlijk komisch bedoelde Brother Bill en de schijtlollige vertolking van Ain't that lovin' you van Jimmy Reed.
Deze nummers waren ook 'n voorbode van de cabaret-act waar ze later in veranderden en waar ze blijkbaar veel succes mee hadden in Engeland.
Ich Liebe Dich had van mij verder ook weggelaten mogen worden, was waarschijnlijk 'n geste naar de Duitse fans, waar ze regelmatig voor optraden.
Voor de rest 'n fijne plaat met een aantal mooie nummers, die dicht tegen de Mersey sound aanschuurt.
Halfje exta voor de geweldige productie. Die klinkt als een klok.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 10:39 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 10:39 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.