MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Orishas - A Lo Cubano (1999)

mijn stem
3,80 (40)
40 stemmen

Cuba
Hip-Hop / Wereld
Label: Universal

  1. Intro (1:51)
  2. Represent (3:49)
  3. Atrevido (4:03)
  4. A Lo Cubano (4:03)
  5. Barrio (3:55)
  6. S.O.L.A.R. (0:46)
  7. 1.9.9.9. (4:12)
  8. Attención (4:44)
  9. Mistica (4:25)
  10. Canto Para Elewa Y Changó (4:44)
  11. Madre (4:05)
  12. Orishas Llegó (4:14)
  13. 537 C.U.B.A. (4:24)
  14. Connexión (4:15)
  15. Triunfo (3:46)
totale tijdsduur: 57:16
zoeken in:
avatar van Leeuw
5,0
Ben normaal niet zo'n rapfan, maar vermengd hier met salsa klinkt het echt geweldig uitgevoerd door deze Cubanen woonachtig in Parijs. Zou zeggen probeer is 537 Cuba en je bent verkocht.

avatar
Vergo
Superalbum
Uitschieters: Atrévido, A Lo Cubano, 537 C.U.B.A.
Maar de rest zijn allemaal ook ZAAAAALIG !

avatar van Osiris Apis
4,0
Prachtig album. Met de klassieker A Lo Cubano.
4.5*

avatar van Chrisseh
Hmm.. is het meeste in Spaans of Engels gerapt?

avatar van herbertwest
3,5
Spaans en dit album is idd erg lekker. Ik heb wat Puerto Ricaanse vrienden en ben via hen in aanraking ermee gekomen. Gelukkig kan ik ook al aardig wat Spaans dankzij hun want dat is wel handig

avatar van jellorum
In het jeugdhuis werden we vroeger doodgesmeten met deze cd. Het klinkt allemaal wel aardig en A Lo Cubano is wel degelijk een erg goed nummer maar de houdbaarheidsdatum is toch wel overschreden nu.

avatar
Mb.
Omdat ik voor het eerst met de Orishas in aanraking kwam naar aanleiding van het derde album "El Kilo", en daardoor ook fan werd, was dit album toch wel wat anders.

Niet drie, maar liefst 4 MC's - inclusief wat franse rhymes! Daarnaast heeft deze CD een wat donkere sfeer met nummers als "Madre" en "Barrio", maar ook bij de toch wel vrolijkere "537 C.U.B.A" proef je gewoon, de misschien wel nostalgische, sfeer die neergezet wordt door de vier Cubanen, waarvan de huidige drie allemaal in Europa wonen (Parijs en Madrid).

Nu versta ik helaas geen enkel woordje Cubaans, wat in feite gewoon Spaans is met enkele verschillen, maar dit wordt gecompenseerd door de sterke samenhang van melodie en vocale kwaliteit waardoor je gemakkelijk je eigen interpretatie kan geven aan de liedjes. Vandaar ook, een dikke 4.

avatar
P-DawG
Deze ga ik binnenkort ook even een kans geven nadat Ozomatli zo goed bij me beviel. Cubaanse Hip-Hop, kan niet fout gaan

avatar van MurryMusic
P-DawG schreef:
Cubaanse Hip-Hop, kan niet fout gaan

omdat?

avatar van Shelter
3,5
Het is leuk gedaan, maar een stuk minder dan Ozomatli.
Vooral muzikaal is het veel van hetzelfde en ontbreekt het aan creativiteit die me vasthoudt. Leuk album met wat uitschieters, maar duidelijk minder dan Ozomatli.
Represent vind ik het beste nummer op dit album, als je die vergelijkt met de betere nummers van Ozomatli; super bowl sundae, cut chemist suite...damn
Desondanks wel een leuk album.
Overigens is het live niet om over naar huis te schrijven....dat of ze hadden hun dag niet.
3,5*

avatar van Jorge-E
4,5
MurryMusic schreef:
(quote)

omdat?


Omdat Hip-Hop het mooiste genre is, en Spaans de mooiste taal.

avatar van MurryMusic
Jorge-E schreef:
(quote)


Omdat Hip-Hop het mooiste genre is, en Spaans de mooiste taal.


frans jongeee

avatar van CarealotCarrot
4,5
MurryMusic schreef:
(quote)


frans jongeee


Spaans..

avatar van Ataloona
3,5
Fijne zomers plaat, en zo mag ik hiphop ook gewoon graag hebben. Een crossover van Cubaanse muziek (heel zomers dus, veel percussie, fijne bassen en een relaxte beat begeleid door een snelle piano) + de Spaanstalige hiphop. Ik heb sowieso al een zwak voor Spaanse muziek en taal (of iig wat er op lijkt ) maar deze combinatie werkt goed en Spaanstalige rap klinkt gewoon heerlijk. Lekker plaatje voor deze tijd of gewoon om lekker in de zon te zitten en deze op te zetten.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:36 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:36 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.