MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Necros Christos - Doom of the Occult (2011)

mijn stem
3,62 (4)
4 stemmen

Duitsland
Metal
Label: Ván

  1. Temple I (1:20)
  2. Baal of Ekron (4:54)
  3. Temple II (0:36)
  4. Hathor of Dendera (4:52)
  5. Gate I (1:17)
  6. Temple III (0:49)
  7. Necromantique Nun (3:54)
  8. Temple IV (0:22)
  9. Invoked from Carrion Slumber (5:10)
  10. Gate II (4:15)
  11. Temple IX.99 (0:22)
  12. Doom of Kali Ma-Pyramide of Shakti Love-Flame of Master Shiva (9:27)
  13. Gate III (1:17)
  14. Temple V (0:30)
  15. Succumbed to Sarkum Phagum (4:57)
  16. Temple VI (0:23)
  17. Visceras of the Embalmed Deceased (6:18)
  18. Gate IV (5:19)
  19. Temple VII (0:34)
  20. The Pharaonic Dead (7:23)
  21. Temple VIII (0:22)
  22. Descending Into the Kingly Tomba (7:12)
  23. Gate V (1:24)
totale tijdsduur: 1:12:57
zoeken in:
avatar van Edwynn
4,0
Necros Christos is een old school death metalband met een beetje een black metalachtige uitstraling. Het draait meer om sfeer dan om de muzikale uitspattingen. Althans dat is mijn beleving.

Doom Of The Occult is de 2e full length en ziet er qua opzet net zo uit als het debuut. Er zijn heel veel sfeerverhogende intermezzo's om de luisteraar het gevoel te geven deelgenoot te zijn van een eeuwenoude diabolische doodsmis waarin deze Duitse priesters vergeten entiteiten uit lang vervlogen tijden met bloederige offers eren. Van sobere kerkorgels tot macabere koren, het is er allemaal in terug te vinden.

Daar tussenin zit een aantal prima in elkaar stekende death metalnummers die in de verte aan een kalmere Immolation doen denken. Het speelt zich af in doorgaans traag voortploegende ritmes zonder in een echte occulte doomsessie ontaarden. Af en toe doorbreekt een welkome versnelling de hypnotische extase. De echo-effecten op de grunts zorgen nog eens voor extra nadruk op het bezwerende karakter van de plaat.

Deze duistere benadering past zo goed bij death metal dat ik mij afvraag waarom dat toch zo weinig toegepast wordt.
De liefhebber kan Doom Of The Occult gerust eens een kans geven.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 05:46 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 05:46 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.