MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Nobody Wins (2012)

Alternatieve titel: Stax Southern Soul 1968-1975

mijn stem
4,17 (3)
3 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Soul
Label: Kent

  1. Johnny Daye - Stay Baby Stay
  2. The Charmels - I've Done It Again
  3. Charlene & The Soul Serenaders - Love Changes
  4. The Soul Children - Move Over
  5. Chuck Brookes - Hold on This Time
  6. Jimmy Lewis - Where Was He?
  7. Mack Rice - Nobody Wins Til the Game Is Over
  8. Freddie Waters - Groovin' on My Baby's Love
  9. Eddie Floyd - Stealing Love
  10. Inez Foxx - Crossing Over the Bridge
  11. Bettye Crutcher - Make a Joyful Noise
  12. William Bell - Lovin' on Borrowed Time
  13. Willie Singleton - Two Fools
  14. Ollie & The Nightingales - You're Leaving Me
  15. Sylvia and The Blue Jays - The Fault Is Not in Me
  16. Mable John - Shouldn't I Love Him
  17. Johnnie Taylor - Will You Love Me Forever
  18. Calvin Scott - I've Never Found a Girl to Love Me Like You Do
  19. Jimmy Hughes - Let 'Em Down Baby
  20. Little Milton - Woman Across the River
  21. Shack - A Love Affair That Bears No Pain
  22. John Edwards - Lonely Life
zoeken in:
avatar van west
4,0
Dit album kan je eigenlijk zien als de opvolger van de geweldige boxen 'The Fame Studios Story' & 'Take Me To The River'. Van Stax zijn er natuurlijk al (complete) overzichten gemaakt, dus heeft Dean Rudland de lijn van de diepe Southern Soul doorgetrokken naar de Stax archieven. Is hij er zo weer in geslaagd om een topalbum te maken? Behoorlijk.

Dit komt ook door de periode die de cd beslaat: 1968-1975 en het label Stax, wat daarnaast ook een 'hitmachine' was. Daardoor wordt de Soul muziek regelmatig meer poppy en / of (te) zoet in plaats van deep Southern. Dat wil niet zeggen dat het slechte Soul muziek is, integendeel. Het is alleen soms wat anders dan het belooft.
Voorbeeld is Groovin' On My Baby's Love. Een heerlijk catchy soulnummer, maar het heeft weinig met deep Southern Soul te maken. Opvolger Stealing Love van Eddie Floyd heeft dat zeker wel: wow wat mooi zeg! Maar Lovin' On Borrowed Time is mij echt te zoet en dat is nog wel gezongen door de normaal uitstekende William Bell. Vrij briljant nummer: Let 'Em Down Baby van Jimmy Hughes. Die had niet op die eerder genoemde boxsets misstaan. Net als Woman Across The River, al is dat zeker ook blues. Je hoort en voelt de pijn van Little Milton!

Maar goed, ik wil niet te kritisch zijn. Dit blijft een Soul verzameling samengesteld door Dean Rudland op het Kent label, dus staat er hoe dan ook genoeg op dat echt de moeite waard is. Natuurlijk ook weer het boekje wat erbij zit, met uitgebreide toelichting iha en per nummer (al mis ik nummer 13 & 14...). En er staan weer een aantal nooit uitgebrachte nummers op uit de archieven. Zoals The Fault Is Not In Me, tegen het valse aan gezongen, maar toch een fraai nummer.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:52 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:52 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.