MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Raison d'Être - When the Earth Dissolves in Ashes (2012)

Alternatieve titel: Live 2010 / 2011

mijn stem
geen stemmen

Zweden
Electronic / Avant-Garde
Label: Cold Meat

  1. The Everlasting Fire (Linecheck)
  2. Summoning
  3. The Unclean Spirit
  4. Shedding
  5. Darken My Soul (Sound Excerpts)
  6. The Water of Cleansing (Sound Excerpts)
  7. Disowned Before the Angels of God
  8. The Dark Age Will Come
  9. Spira Mirabilis (Sound Excerpts)
  10. Sharing the Guilt
  11. My Soul Is Darkened
  12. The Everlasting Fire
  13. Reconstructing the Void
  14. Shadow Weaver (Sound Excerpts)
zoeken in:
avatar
yorgos.dalman
In 2008 kwam de Zweedse ambient act Raison d'Etre met de krachtige live cd The Luminous experience.
Twee jaar later, in 2010, kwam een driedubbelaar uit, Live archives, een 'muur van geluid' en een staalkaart van Raison d'Etre's kunnen - er zat materiaal bij van vroege albums als In sadness, silence and solitude en van later werk zoals Metamorphyses.

Waarom componist Peter Andersson dan zo snel al met een derde live album komt, is mij een raadsel.
Er zitten hier en daar krachtige passages in When the earth dissolves in ashes, maar het merendeel van het recente 'geluid' van Raison d'Etre met zijn kakofonie aan schraapgeluiden kennen we nu wel.

Ik reken mezelf onder de die-hard fans van Raison d'Etre maar genoeg is genoeg - ik zie (en hoor) nu graag weer iets echt nieuws van de maëstro in plaats van een plaat die je helaas niet anders kan bestempelen dan als een matige herhalingsoefening.

avatar van CorvisChristi
CorvisChristi (crew)
Deze viel vandaag bij mij op de deurmat. Ondanks het kritische commentaar van mede die-hard fan Yorgos, ben ik toch benieuwd. Meer van hetzelfde hoeft niet per se slecht(er) te zijn en hopelijk is dat dan ook niet het geval, maar gevoelsmatig is dit derde live-album in relatief korte tijd misschien inderdaad teveel van het goede.

Overigens komt er dit jaar ook een nieuwe, zg. Redux-versie uit van het oude Raison d'Etre-werk Aprés Nous le Déluge, opnieuw opgepoetst en digitaal geremastered én extra toegevoegd 5 bonustracks.

Compleet nieuw werk blijft vooralsnog uit, maar stiekem zit ik daar ook het meest op te wachten...

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 02:29 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 02:29 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.