MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Barock Project - Coffee in Neukölln (2012)

mijn stem
4,00 (13)
13 stemmen

Italië
Rock
Label: Musea

  1. Back to You (7:16)
  2. Coffee in Neukölln (8:20)
  3. Kyrie (1:14)
  4. Fool's Epilogue (10:43)
  5. Streets of Berlin (7:06)
  6. Starfull Jack (6:55)
  7. Inside My Dreamer's Eyes 1 (4:54)
  8. Inside My Dreamer's Eyes 2 (6:26)
  9. The Lives of Others (11:10)
totale tijdsduur: 1:04:04
zoeken in:
avatar van Svendra
4,5
Barock Project uit Bologna doet zijn naam eer aan. Fool's Epilogue is een soort Brandenburgs Concert, maar dan met zang. Dat is vragen om moeilijkheden denk je dan, maar de geschoolde Italianen slagen wonderwel in die uitdaging. Waanzinnig nummer. Ook in het Kyrie is de geest van de oude Bach aanwezig.

Maar met de openingszin bedoel ik vooral dat dit een barok album is: grillig en op het randje van overdaad.

Het album knalt er gelijk in met het energieke Back to You. In de drie nummers daarna gebeurt er van alles, het luistert weg als een soort rockopera. Charismatische zang, in Engels trouwens. Vanaf track 5 blijft de vaart erin, al wordt de sfeer wat meer introvert. Elementen van folk (Streets of Berlin) en jazz (Inside My Dreamer's Eyes 2). Het slotnummer The Lives of Others begint als een ballade en gaat halverwege over in stevige symfo, met een opvallende verwijzing naar de finale van Supper's Ready.
In de ratjetoe van nummers is er toch sprake van eenheid, dat is knap. En overal zijn er wel fraaie melodieën en details.

Ik ben dus onder de indruk. Vorig jaar kwam mijn favoriete progalbum uit Italië. Zou zomaar opnieuw kunnen gebeuren in 2012.

avatar van Papartis
Wil je dit album luisteren?
Ga naar http://www.progstreaming.com

De site om progrock te luisteren.

avatar van Brunniepoo
4,5
Echt een album dat bij elke beluistering beter wordt en zeker een van de betere van dit jaar.

avatar van jasper1991
4,0
Progrock die me zeer heeft. Dynamisch door en door met passages tegen metal aan, ballade-achtige momenten, af en toe bombastisch en nu en dan exotisch met bijvoorbeeld de panfluit in Streets of Berlin. De zang vind ik wat krachteloos, maar de nummers zijn erg sterk. Zo ook mijn favoriet Fool's Epilogue met zijn nadrukkelijke neoklassieke, barokke cachet, maar het luistert heel boeiend aan. Ook de titelsong is sterk opgebouwd.

avatar
4,5
Helemaal eens met de voorgaande schrijvers. Dit is een album dat er mag zijn en blijft boeien van het begin tot het einde met als absolute hoogtepunt het laatste nummer: The lives of others.

avatar van Alicia
3,5
Wow... deze jongens moeten klassieke muziek of iets dergelijks gaan schrijven of spelen.

Maar of dit album en dan met name Fool's Epilogue een geslaagde combinatie is tussen 'barok' & 'beat' laat ik in het midden. Prachtig 'klassieke muziek' aandoend rocknummer, daar niet van, maar de zang klinkt hier wel heel erg geforceerd en soms zelfs 'n beetje vals. Deze zanger moet het ook gewoon houden bij de rockmuziek. Op zo'n moment mis je, hoewel soms ook over de top, plotseling ene Freddie Mercury. Misschien raar, maar ik moest ineens aan Queen denken. Maar van laatstgenoemde kon ik in die tijd zoiets dergelijks heel goed hebben. Dat heeft wellicht ook te maken met in hoeverre iets serieus bedoeld is of niet echt.

Maar een ding is waar... het zijn wel gasten die formidabel kunnen spelen. De afsluiter The Lives of Others is mijn inziens nog het beste wat deze plaat te bieden heeft. Starfull Jack vind ik ronduit een vervelend nummer. De overige composities spreken mij vooralsnog ook niet aan.

Enige frivoliteit, de bombast en de symfonische inslag kan ik dus zeker wel waarderen, desalniettemin is hetgeen dat Barock Project hier laat horen toch niet echt mijn progrockdinges (meer).

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 12:26 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 12:26 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.