MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Funkommunity - Chequered Thoughts (2012)

mijn stem
2,50 (2)
2 stemmen

Nieuw-Zeeland
Soul / Funk
Label: Melting Pot

  1. Pass It On
  2. What You Give
  3. The Light
  4. Dandilion
  5. Never Fading
  6. Sorceress
  7. Yeah
  8. Liquefaction
  9. Northwest & 4th
  10. Make It That Way
  11. Start Again
  12. Hold on to Me
zoeken in:
avatar van Reijersen
2,0
Elk jaar komen er zo ongelooflijk veel albums uit dat het moeilijk is om ze allemaal te kennen. Zo af en toe kom je wat albums tegen van artiesten die jou nog totaal onbekend zijn en daarom extra aandrang vinden om beluisterd te worden. Zo was het eigenlijk ook met het Nieuw-Zeelandse Funkommunity.
De soulproducer Isaac Aesili en zangeres Rachel Fraser vormen Funkommunity. Op deze plaat worden ze ook nog bijgestaan door Daniel Ryland en Myele Manzanza. Op hun eigen website beloven ze ons een blend te brengen van funky drumritmes, soulvolle synthesizers en topvocalen in een klassiek jasje. Of dit lang genoeg in de blender heeft gezeten is aan ons om te beoordelen.

Het album opent met Pass Is On een flauw, Amy Winehouse achtig nummer waarin de zangeres de noten vaak te zeikerig lang doortrekt. Je kan maar één keer een eerste indruk maken en dat heeft Funkommunity niet goed aan gedaan. Een stuk beter wordt het gelukkig wel met What You Give. Deze song heeft een relaxte vibe en een originele inslag. Het had alleen wel wat meer energie mogen geven. The Light is dan weer erg matig en Dandillion brengt wat meer originaliteit, maar mist passie. Neder Fading ging zonder op te vallen door in Sorceress. Dit nummer is een stuk beter. De nadrukkelijkere productie houdt je aandacht in ieder geval vast en de vibe en energie is goed in deze song. Behoort tot de beste van deze plaat.
Het kakt wel weer in met Yeah om weer bergopwaarts te gaan met Liquefaction. Muzikaal een bijzonder aardig nummer met een positieve vibe. Samen met Sorceress de twee beste songs van deze plaat. Northwest and 4th is gepingel in de ruimte, Make it That Way is simpelweg en de twee de laatste nummers Start Again en Hold on to Me kunnen hun hoofden ook niet boven het maaiveld krijgen.
De conclusie is dus vrij snel duidelijk. Niet alles wat nieuw is en uitprobeert is ook goed. Zonder energie en inspiratie kan je plaat niet overtuigen en dat is iets waar Funkommunity sterk in moet gaan verbeteren om de aandacht te krijgen en houden.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 07:44 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 07:44 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.