MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Ange - A... Dieu (1996)

mijn stem
4,00 (2)
2 stemmen

Frankrijk
Rock
Label: ADN

  1. Godevin le Vilain (3:14)
  2. Les Longues Nuits d'Isaac (4:04)
  3. Si J'Étais le Messie (3:30)
  4. Ballade Pour une Orgie (3:41)
  5. Exode (4:55)
  6. La Bataille du Sucre (7:46)
  7. Fils de Lumiere (4:07)
  8. Aurelia (3:16)
  9. Le Vieux de la Montagne (8:53)
  10. Hymne a la Vie (12:17)
totale tijdsduur: 55:43
zoeken in:
avatar
4,0
Dit album hoort eigenlijk bij het live album Rideau !. Beide albums zijn bij dezelfde tour en in dezelfde zalen opgenomen, namelijk in 1995 in Mullhouse en Lille. De titel A.....Dieu (Vaarwel) lijkt dat het een afscheidsalbum was. En dat klot wel ergens , de groep ging uit elkaar tot Christian in 1999 weer de draad oppakte met nieuwe leden.
Dit optreden was de oude bezetting uit de jaren 70 die vooral met muziek uit die beroemde jaren 70 een tour maakten. Volgens mij ook het laatste wapenfeit van de gebroeders Décamps. In principe kan ik dus mijn commenntaar van Rideau ! knippen en plakken want het is dezelfde toernee en optreden. Enkel zijn de nummers anders.
Dit zijn alle bekende nummers en waarschijnlijk is het oude hippie publiek weer aanwezig om samen met hun oude band een avond vol nostalgie te beleven. Want dat is het !
De studio nummers zijn al bijzonder goed, maar Ange is een echte live band. Christian Décamps heeft het publiek nodig om optimaal te presteren.
En de thema's , voor ons Nederlanders lastig, maar ik doe een poging : "Godevain zag Jeanne d'Arc op de brandstapel, Napoleon fascist van het Franse volk, de Indochina-oorlog, Algerije, de menopauze van Line Renaud ( ze is een bekende Franse artiest) en de suikervrije koffie.
Volgen jullie het nog een beetje ????
Dit is Ange ten voeten uit.
De live plaat eindigt met twee lange nummers ; het niet zo bekende 'le vieux de la montagne' en het overbekende 'hymne a la vie'. Op dit live album blijkt wel dat de Ange-verhalen en muziek minstens zo complex waren als verschillende Genesis-songs konden zijn.
Samen met Rideau ! heb je een prachtig overzicht van de topjaren van Ange, hoewel deze live albums uit 1995 waren. Christian nog zeer goed bij stem, de oorspronkelijke leden van de groep zorgen voor memorabele live versies. Bijzonder mooi en goed gedaan.
Na 1995 op naar een nieuw tijdperk, de scheiding van de twee broers, nieuwe leden, nieuwe energie, waarbij men de blik durfde te richten naar de toekomst.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 01:17 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 01:17 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.