MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Leonard Bernstein & Stephen Sondheim - West Side Story (1961)

mijn stem
3,75 (30)
30 stemmen

Verenigde Staten
Score
Label: Columbia

  1. Overture * (4:41)
  2. Prologue (6:38)
  3. Tucker Smith - Jet Song (2:07)
  4. Jim Bryant - Something's Coming (2:34)
  5. Dance at the Gym (9:29)
  6. Jim Bryant - Maria (2:36)
  7. Betty Wand - America (4:59)
  8. Jim Bryant - Tonight (6:41)
  9. Russ Tamblyn - Gee, Officer Krupke (4:15)
  10. Intermission Music [Instrumental] * (1:30)
  11. Jo Anne Miya - I Feel Pretty (3:37)
  12. Jim Bryant - One Hand, One Heart (3:04)
  13. Jim Bryant - Quintet (3:23)
  14. The Rumble (2:45)
  15. Jim Bryant - Somewhere (2:05)
  16. Tucker Smith - Cool (4:23)
  17. Marni Nixon - A Boy Like That / I Have a Love (4:32)
  18. Jim Bryant - Finale (4:22)
  19. End Credits * (5:08)
toon 3 bonustracks
totale tijdsduur: 1:07:30 (1:18:49)
zoeken in:
avatar van Simon Smith
3,5
Simon Smith (crew)
Erg raar trouwens dat er maar 2 stemmen staan, er moeten hier veel meer mensen zijn die dit kennen .

avatar
kistenkuif
Met deze soundtrack ben ik opgegroeid zonder de film ooit gezien te hebben. Dat kwam pas decennia later. Ik kon me dus helemaal concentreren op de muziek en die vertelt het verhaal misschien nog wel intenser dan de beelden. En het swingt niet te weinig....!

avatar
Ted Kerkjes
Ik heb deze C.D. ook in mijn bezit, maar volgens mij staat de eerste track er bij mijn versie niet op. Kan dat?

avatar van Simon Smith
3,5
Simon Smith (crew)
En track 10 (Intermission), heb je die wel?

avatar
Ted Kerkjes
Simon Smith schreef:
En track 10 (Intermission), heb je die wel?


Ik zal even kijken.

avatar
Ted Kerkjes
Simon Smith schreef:
En track 10 (Intermission), heb je die wel?


Nee, die heb ik ook niet.

Mijn versie heeft slechts 15 tracks.

avatar van heartofsoul
4,0
De film heb ik helaas nooit gezien, maar mijn oudere buurmeisje (dat was in de tijd dat ik nog scholier was) had een elpee met de muziek. Die is schitterend naar mijn smaak. Het begint al met een prachtige Overture en Prologue. Leonard Bernstein componeerde de muziek, die ongelooflijk spannend is. Stephen Sondheim schreef de briljante lyrics. Prachtige cd dus, maar ik denk dat de muziek beter tot haar recht komt in theater of op het witte doek.

avatar van postman
3,5
staan aantal clips op youtube.

avatar van hrmnbstr
3,5
Overigens kan ik iedereen het originele castalbum aanraden. In de eerste plaats blijft de musical toch een theatervorm bij uitstek, en wat mij betreft zijn de zangers (m/v) op dat album ook beter. Gek genoeg vind ik die opnames ook helderder klinken en minder verouderd.

avatar van Droombolus
4,5
heartofsoul schreef:
De film heb ik helaas nooit gezien


Ik niet in de bios, maar mevr. D. is een West Side Story verslaafde. Er was een bios in Amsterdam Zuid waar de film ruim een jaar onafgebroken gedraaid heeft en zij ging toch minstens 1 of 2 keer per maand een herhalingsdosis halen. Groot was de vreugde toen Beymer en Tamblyn zowaar opdoken in Twin Peaks ( waarvan de DVD boksen hier ook aardig uit elkaar liggen ).

Het zal je niet verbazen dat het de eerste koopvideo was die er over de drempel kwam en later een van de eerste DVDs. De totaal grijsgedraaide LP is inmiddels vervangen door een CD. Kortom ik kan 'm dromen.

Ik ben dan weer meer fan van sommige koffers ( zoals Maria en Somewhere van PJ Proby - die beiden door mevr. genadeloos afgeschoten worden ) en een "andere uitvoering" ( Something's Coming van Yes - wat zowaar genade vind in haar oren ).

Desalnietteplus is dit - ook voor mij - een klassieker !

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:50 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:50 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.