MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Taj Mahal - Señor Blues (1997)

mijn stem
3,40 (15)
15 stemmen

Verenigde Staten
Blues / Wereld
Label: Private

  1. Queen Bee (4:42)
  2. Think (2:36)
  3. Irresistible You (3:14)
  4. Having a Real Bad Day (4:03)
  5. Señor Blues (6:46)
  6. Sophisticated Mama (3:57)
  7. Oh Lord, Things Are Getting' Crazy Up in Here (4:39)
  8. I Miss You Baby (3:31)
  9. You Rascal You (4:09)
  10. Mind Your Business (2:43)
  11. 21st Century Gypsy Singin' Lover Man (5:46)
  12. At Last (I Found a Love) (2:41)
  13. Mr. Pitiful (2:55)
totale tijdsduur: 51:42
zoeken in:
avatar van Ronald5150
4,0
Taj Mahal laat een bluesgeluid horen dat net even anders is dan je zou verwachten van de klassieke blues. Aan de ene kant hoor je authentieke klanken en andere kant vermengt Taj Mahal die met zomerse Caribische geluiden. Dit levert een vol bluesgeluid op met blazers en percussie. Persoonlijk houd ik van de blues die donker, somber en inderdaad authentieker klinkt. ”I Miss You Baby” is een liedje op dit album dat heel dicht bij dat authentieke geluid staat. Maar toch kan ik behoorlijk genieten van ”Senor Blues”. Het is een welkome afwisseling in het toch al wat deprimerende bluesbeeld (hoeveel ik daar ook van hou). Dus met name in de zomer is ”Senor Blues” een heerlijk album. Het is er in ieder geval eentje die me erg vrolijk stemt.

avatar van potjandosie
3,5
geplaatst:
"Senor Blues" van de onvolprezen Taj Mahal vliegt qua stijlen een beetje alle kanten op. slow blues nummers als "I Miss You Baby" en "21st Century etc" worden afgewisseld met de soul blues van 2 soul klassiekers "Think" bekend in de versie van James Brown en "Mr. Pitiful" (Steve Cropper/Otis Redding), de r&b boogie van "Having a Real Bad Day" (Delbert McClinton/John Jarvis) en "You Rascal You", de jazz/blues van "Senor Blues" (Horace Silver) en "Mind Your Own Business" een nummer van country legende Hank Williams en funky, swingende nummers als "Oh Lord etc" en "At Last" (een Marvin Gaye cover).

hoor de man het liefst in de meer klein gehouden country/folk blues getinte nummers, zoals zijn eigen sterke opener "Queen Bee" die helaas in de minderheid zijn op dit ietwat overgeproduceerde album met prominent aanwezige koortjes en de nadrukkelijk aanwezige "Texacali Horns".

de muzikanten op dit album:

Taj Mahal: vocals, harmonica, dobro, kazoo
Tony Braunagel: drums, percussion, tambourine
Larry Fulcher: bass
Jon Cleary: piano, Wurlitzer piano
Johnny Lee Schell: guitar
Mick Weaver: B-3 organ

Album werd geproduceerd door John Porter
Recorded at Cherokee Studios, Los Angeles, California

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 04:08 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 04:08 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.