MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Highwaymen - The Road Goes on Forever (1994)

mijn stem
3,66 (25)
25 stemmen

Verenigde Staten
Country
Label: Liberty

  1. The Devil's Right Hand (3:12)
  2. Live Forever (2:47)
  3. Everyone Gets Crazy (2:55)
  4. It Is What It Is (3:39)
  5. I Do Believe (3:23)
  6. The End of Understanding (2:41)
  7. True Love Travels a Gravel Road (3:21)
  8. Death and Hell (2:49)
  9. Waiting for a Long Time (4:18)
  10. Here Comes That Rainbow Again (2:48)
  11. The Road Goes on Forever (4:39)
  12. If He Came Back Again * (3:28)
  13. Johnny Cash - Live Forever [Acoustic Demo] * (2:10)
  14. Waylon Jennings - I Ain't Song [Acoustic Demo] * (2:03)
  15. Willie Nelson - Pick Up the Tempo [Acoustic Demo] * (2:15)
  16. Kris Kristofferson - Closer to the Bone [Acoustic Demo] * (2:12)
  17. Back in the Saddle Again [Acoustic Outtake] * (0:49)
toon 6 bonustracks
totale tijdsduur: 36:32 (49:29)
zoeken in:
avatar van nlkink
4,0
Het derde en laatste album van The Highwaymen, al wisten de vier helden dat toen nog niet. Binnen 10 jaren na dit album zouden Waylon Jennings en Johnny Cash overlijden. Kennelijk was het nieuwtje van The Highwaymen er een beetje van af op MM want er is nog maar vijf keer op gestemd en ik zit hier de eerste recensie te schrijven.
The Road Goes On Forever is voor mij persoonlijk de beste van de drie. Het album heeft geen hoogtepunten zoals het eerste album had mer 'Highwayman', 'Desperados Waiting For A Train' en Deportee' of het tweede met 'Silver Stallion' en 'American Remains'.
Wat 'The Road Goes On Forever' echter ontbeert is de typisch jaren tachtig productie die alles voorziet van een laagje gloss. Don Was heeft het album heel sober geproduceerd. Dat geeft dit album meer dan de voorgangers een meer roots achtig gevoel mee.
Het song materiaal is consistent van een hoog niveau. Daardoor kan ik geen echte uitschieters selecteren. De aftrap met Steve Earle's 'The Devil's Right Hand' begint goed. En daarna gaat het lekker door. The End Of Understanding is het enige wat me tegenvalt, maar is niet zo bar en boos als het van het eerste album afkomstige 'The Twentieth Century Is Almost Over'.
Daarna alleen maar goeie nummers.
Daar ik de 10th Anniversary Edition heb volgen er op mijn disc nog een zestal outtakes en probeersels. Een hele leuke toevoeging die laat horen hoe informeel het er in de studio aan toe ging.
De bijgevoegde DVD bevat ook weer in de studio gefilmde sessies, zowel voorbereidend mogelijke liedjes kandidateren en later ook de opnames voor het album. De opnames in de studio worden afgewisseld met interviews met alle vier Highwaymen.

avatar van AOVV
4,0
Ik ben het met nlkink eens: dit is voor mij de beste studio-plaat die Johnny Cash, Waylon Jennings, Kris Kristofferson en Willie Nelson samen opnamen. Dit album werd ook uitgebracht onder de noemer The Highwaymen, waar de eerste twee op naam van de 4 muzikanten zelf op de markt kwamen, denk ik.

Dit is een erg consistent album, waarbij de productie de liedjes nergens in de weg zit. En dan besef je des te meer dat het 'm daar om te doen is, natuurlijk: de liedjes! Red Right Hand van de onvolprezen Steve Earle blaast het album meteen krachtig op gang. Everyone Gets Crazy is een prachtig liedje van Kevin Welch dat hier een erg sterke, aandoenlijke uitvoering kent. The End of Understanding is een erg fraai nummer van de hand van Nelson. True Love Travels a Gravel Road is dan weer een oude klassieker.

Het songmateriaal is misschien niet heel erg divers, maar wordt wel allemaal authentiek en met veel spirit gebracht door het viertal. Dat zorgt ervoor dat het album nergens inzakt, iets waar de eerste twee platen wel wat last van hebben nu en dan. Een bijzonder fraaie zwanenzang van van dit country-collectief.

4 sterren

avatar van Dirkrocker
4,0
Vind dit laatste album en prima album. Zelfs nog beter als de voorganger. Heerlijke country songs van de mannen. The Devils right hand en de afsluiter the Road goed forever zijn mijn favoriet. Idd voor vele was het nieuwtje er wel af, maar kan hier zeker wel van genieten. Niks mis mee.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:18 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:18 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.