MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Stuart Warwick - The Ordeal (2010)

mijn stem
4,33 (3)
3 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop
Uitgebracht in eigen beheer

  1. A Vital Organ (3:02)
  2. Ex-Gay (3:35)
  3. I Promise U (4:55)
  4. Misplaced Hearts (4:14)
  5. Advice to Married Women Vol.1 (2:58)
  6. When Plagues End (6:09)
  7. The Ordeal (4:28)
  8. Artemis 20 (3:56)
  9. Fairy Liquidator (4:16)
  10. The Cliff (4:03)
totale tijdsduur: 41:36
zoeken in:
avatar van aERodynamIC
4,0
Het nieuwe album The Butcher's Voice sloeg in als een bom bij mij en dan hoor je het debuut natuurlijk ook te beluisteren.
Het is iets minder veelzijdig als z'n opvolger maar wel degelijk van een enorme schoonheid.
Ik las dat Stuart Warwick een beetje moe werd van de Thom Yorke vergelijkingen maar ik moet toch zeggen dat het qua sfeer soms dicht in de buurt komt en dat is een compliment.
Waar Yorke soms wat zeurderig zingt doet Warwick dat niet en de muziek van Warwick is voorzien van minder frutsels en fratsen waardoor het geforceerde wat ik soms in de muziek van Yorke ervaar achterwege blijft. Dit komt de nummers ten goede.

The Ordeal heeft heel veel stijl en past erg goed bij dit winterse weer. Doveman is hier ook erg goed in en als er dan toch vergeleken moet worden dan vind ik die vergelijking beter op z'n plaats.
De nummers stralen rust uit en de stem van Warwick is schitterend.

Inhoudelijk is dit ook dik in orde. Zo pakt hij op het nummer Ex-Gay de achterlijkheid aan van religiefanaten die denken dat homo's bekeerd kunnen worden: "a sickness you won't cure, aversion therapy won't tame a lion"
Daarbij laat zijn humor hem tekstueel ook niet in de steek op veel nummers.

Stuart Warwick is hiermee een artiest geworden die ik wil blijven volgen. Zijn muziek is schitterend en hopelijk gaan meer mensen dat ontdekken!

avatar van Noki
4,5
Ook ik was na The Butchers's Voice zeer nieuwsgierig naar het eerdere werk en ben erg onder de indruk geraakt van deze artiest. Onbegrijplijk dat deze zo onontdekt is. Voor mij één van de pareltjes waar ik regelmatig naar teruggrijp.

avatar
khonnor
Simpelweg onbegrijpelijk ondergewaardeerd en waanzinning getalenteerd man.

4 sterren als geheel voor deze plaat vanwege hier en daar nog wat evenwichtig. De extra ster mogen jullie puur op het conto van het gruwelijk ontroerende i promise u schrijven

avatar van aERodynamIC
4,0
Drie stemmen alweer! Het gaat hard. En dan moet je nog aan The Butcher's Voice beginnen toch?!

avatar
khonnor
Ik ken zijn platen al jaren hoor. Ben er alleen nog niet toegekomen om er sterretjes aan uit te delen. TBV vind ik als geheel eigenlijk sterker, maar ik kan eenvoudigweg niet uitleggen wat i promise u met me doet, maar telkens die song langskomt op de iphone gaat hij minstens 10 keer op repeat

avatar van aERodynamIC
4,0
Ik hoop dat ie snel weer eens komt optreden in Nederland. Wat was dat toch prachtig.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:57 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:57 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.