MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Young Dreams - Between Places (2013)

mijn stem
3,59 (17)
17 stemmen

Noorwegen
Pop
Label: Modular

  1. Footprints (5:23)
  2. Wounded Hearts Forever (6:21)
  3. Fog of War (4:27)
  4. First Days of Something (5:06)
  5. When Kisses Are Salty (5:55)
  6. Dream Alone, Wake Together (3:38)
  7. The Girl That Taught Me to Drink and Fight (10:55)
  8. Through the Turnstiles (7:33)
  9. Young Dreams (3:46)
  10. Exploding Buildings (Bonus Track) (5:01)
totale tijdsduur: 58:05
zoeken in:
avatar van AartdeGraaf
4,5
Hier heb ik heel lang op gewacht. Jammer dat ze (nog) niet zo bekend zijn. De twee EP's heb ik helemaal grijs gedraaid!

avatar van AartdeGraaf
4,5
Hij krijgt 4,5/5 van mij. Wat een magische en fantastische plaat. In het begin klinkt het wel een beetje vreemd, maar zoals bij alle vorige nummers ook hetzelfde was, deze plaat moet groeien. Hoe vaker je het luistert hoe beter het wordt!

avatar van E-Clect-Eddy
3,5
Zo op het eerste gehoor beïnvloed door The Beach Boys en Todd Rundgren, zowel vocaal als de muzikale collages. Nu hou ik van "A Wizard, A True Star" en kan ik dit avonduur wel waarderen. Ook de fijne ritmes die doen denken aan Budgie's werk in The Creatures is erg fijn. De arrangementen doen me soms denken aan die van Ron Mael van Sparks. De vocalen lijken ook meer als instrument ingezet dan als medium om de teksten / gevoelens te dragen. Het klinkt allemaal erg up en daar is niets mis mee. Erg toegankelijk, wel een wereldse mengelmoes als ik al die invloeden aanhoor. Na één luisterronde al bijna geneigd om er 4 sterren aan te geven, maar hou het voorlopig op 3,5.

avatar van erwinz
4,5
Wat een geweldige plaat. Bij de eerste noten verwacht je de zoveelste band die het werk van The Beach Boys probeert te reproduceren, maar vervolgens komt deze band op de proppen met elektronica en invloeden uit de postpunk. Dit alles steeds weer gegoten in onweerstaanbare popliedjes vol avontuur.

Een van de grote debuten van 2013. Let maar op.

Lees mijn volledige recensie op:
De krenten uit de pop: Young Dreams - Between Places - dekrentenuitdepop.blogspot.nl

Erwin

avatar van Mctijn
3,5
Footprints heeft veel weg van Sloop John B. Lekker nummer hoor. Rest is ook behoorlijk Wilson-georienteerd. De eerste 4 nrs zijn allemaal raak, daarna zakt het wat in. Desalniettemin een zeer fijne plaat!

avatar van nikon42
4,0
Ik vind dit buiten de Beach Boys ook veel weg hebben van Animal Collective ( die ik weer een moderne beach boys vindt )

avatar van jorro
3,5
Soms hoor je in de winter een album dat aanvoelt als een warme zomerdag. Between Places, het debuutalbum van de Noorse band Young Dreams uit 2013, is precies zo’n plaat. De muziek is dromerig, kleurrijk en zit vol sprankelende melodieën die je meteen in een goed humeur brengen. Voor als je van zonnige popmuziek houdt met een vleugje indie en psychedelische invloeden.

De nummers zijn rijk aan warme synthesizers, lichte gitaarlijnen en vrolijke percussie. De zang zweeft als een wolk boven de muziek, met harmonieën die doen denken aan de Beach Boys, maar dan in een modern jasje..

Het album opent sterk met Footprints, een nummer dat meteen de sfeer zet. De warme zang en volle instrumentatie zorgen ervoor dat je je op een zonnig strand waant. Dit dromerige gevoel blijft de hele plaat hangen. Daarna volgt Wounded Hearts Forever, een nummer dat een blauw sterretje krijgt. Vervolgens Fog of War, een wat rustiger nummer, waarin pop en indie mooi samenkomen. The Girl That Taught Me to Drink and Fight laat in bijna 11 minuten de veelzijdigheid van de band zien. Through the Turnstiles heeft een klassieke noot

Wat Between Places zo bijzonder maakt, is de rijke instrumentatie en de zorg waarmee elk nummer is opgebouwd. Je hoort lagen van gitaren, strijkers, blazers en elektronische elementen, allemaal perfect in balans. Hierdoor blijft de muziek fris en verrassend, en ontdek je bij elke luisterbeurt weer nieuwe details. Soms hoor je klassieke orkestrale invloeden, dan weer tropische ritmes of elektronische geluiden. Dit maakt het album avontuurlijk en boeiend van begin tot eind.

Young Dreams laat met Between Places zien dat ze een band zijn met een bijzondere stijl en veel creativiteit. Dit album is perfect voor iedereen die houdt van dromerige, melodieuze pop met een avontuurlijk randje.

Waardering: 3,5
1. Footprints - 3,5
2. Wounded Hearts Forever - 4
3. Fog of War – 3,5
4. First Days of Something - 3
5. When Kisses Are Salty - 4
6. Dream Alone, Wake Together – 3,5
7. The Girl That Taught Me to Drink and Fight – 4
8. Through the Turnstiles – 3,5
9. Young Dreams - 4

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 17:50 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 17:50 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.