MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Indochine - Paradize (2002)

mijn stem
3,97 (15)
15 stemmen

Frankrijk
Rock
Label: Columbia

  1. Paradize (4:49)
  2. Electrastar (5:30)
  3. Punker (2:50)
  4. Mao Boy (5:42)
  5. J'Ai Démandé à La Lune (3:29)
  6. Dunkerque (5:48)
  7. Like a Monster (3:56)
  8. Le Grand Secret (5:50)

    met Melissa Auf der Maur

  9. La Nuit des Fées (4:58)
  10. Marylin (5:55)
  11. Le Manoir * (5:05)
  12. Popstitute * (4:00)
  13. Dark * (4:37)
  14. Comateen * (6:07)
  15. Un Singe en Hiver * (3:46)
toon 5 bonustracks
totale tijdsduur: 48:47 (1:12:22)
zoeken in:
avatar
3,5
Ik heb deze plaat gekocht op aanraden van een vriend van me, als introductie van indochine.
Fijne plaat, niet extreem bijzonder....
Paradize en Le Grand secret (waar Melissa auf der Maur je toefluistert) zijn de hoogtepunten.

avatar van adri1982
Tijdens het luisteren van nummers op YouTube kreeg ik het liedje J'Ai Démandé de la Lune te horen. Mooi aanstekelijk dromerig liedje. Het blijft hangen. Misschien heb ik het een jaar of 15 geleden eerder gehoord, maar ja, bij dit soort nummers weet je dat nauwelijks.

avatar van Pietro
4,0
Het nummer J’ai Demandé à la Lune is wellicht het mooiste niet-Engelstalige nummer dat ik ooit gehoord heb. De mystieke, melancholische inslag van die track maakt dat het iedere keer weer een grote indruk op mij maakt. Ik moet er wel bij zeggen dat ik een zwak heb voor de Franse taal en met name de laatste jaren een ontdekkingsreis ben gestart daarin. Ik was positief verrast toen ik hoorde dat het nummer in zowel Frankrijk als Wallonië de nummer 1 positie behaalde in de nationale hitlijsten.

De sfeer van het nummer hoor je ook terug in andere tracks op deze plaat, zoals het titelnummer en Electrastar. De band klinkt modern, eigentijds en bevlogen met deze indiepop/rock en heeft mij met Paradize dan ook zeker over de streep geholpen. Als ik dan een minpuntje zou moeten noemen, dan zou het de wat gladde productie zijn waardoor de scherpe randjes er wat af zijn. Op J’ai Demandé à la Lune heeft dat echter geen invloed, want dat nummer blijft volledig overeind door de unieke sfeer: 4* voor mijn kennismaking met Indochine.

avatar van WesleyX16
4,0
Ik kende Indochine al vanaf L'Aventurier. Dat was ook zo'n lekker nummer uit begin jaren 80. Indochine tijdje uit het oog verloren. Maar ze zijn nog steeds interessant. En dit is wel hun succes album. 20 jaar later na hun debuut.

Ja en J'ai demandé à la lune is zeker een klassieker. Maar ik vind Paradize, Electrastar, Marilyn en Le Grant Secret ook uitschieters.

En als je meerdere keren naar Dour bent geweest, dan ben je ook geïnfecteerd door de Franse muziek. Ook al begrijp ik er niet zoveel van.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 10:33 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 10:33 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.