MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Kinks - Kink-Size Kollektion (1992)

Alternatieve titels: The Very Best Of | You Really Got Me

mijn stem
3,89 (14)
14 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock / Pop
Label: Edel

  1. You Really Got Me (2:14)
  2. Come on Now (1:45)
  3. All Day and All of the Night (2:23)
  4. See My Friends (2:44)
  5. Tired of Waiting for You (2:31)
  6. Dead End Street (3:21)
  7. Set Me Free (2:12)
  8. Louie, Louie (2:56)
  9. Long Tall Shorty (2:49)
  10. Death of a Clown (3:03)
  11. Dedicated Follower of Fashion (3:01)
  12. Sunny Afternoon (3:34)
  13. Dandy (2:09)
  14. Waterloo Sunset (3:14)
  15. Mr. Pleasant (2:56)
  16. Victoria (3:38)
  17. Apeman (3:51)
  18. Lola (4:01)
  19. Come Dancing (3:57)
  20. Days (2:53)
  21. A Rock 'N' Roll Fantasy (5:00)
  22. Autumn Almanac (3:11)
  23. Beautiful Delilah (2:05)
  24. Susannahs Still Alive (2:21)
  25. This Man He Weeps Tonight (2:40)
  26. David Watts (2:35)
  27. Everybody's Gonna Be Happy (2:14)
  28. Dancing in the Street (2:17)
  29. Don't Ever Change (2:22)
  30. I'm Not Like Everybody Else (3:27)
  31. Think Visual (3:11)
  32. UK Jive (3:48)
  33. Lost & Found (5:17)
  34. Give the People What They Want (3:56)
  35. War Is Over (3:41)
  36. Don't Forget to Dance (4:40)
totale tijdsduur: 1:51:57
zoeken in:
avatar
Pieter Paal
Deze Duitse dubbele Kinks-verzamelaar (TV-CD) verscheen in 2 verschillende hoezen. De persoon op de voorkant lijkt wel een kruising tussen Nena en Fay Lovsky.
De meeste nummers komen uit de Pye-jaren, waarin ze ook de meeste hits scoorden. Toch ontbreken daaruit nog: 'A well respected man', 'Till the end of the day', 'Wonder boy', 'Star struck', 'Plastic man', 'Drivin'' en 'Shangri-La'
Helaas zijn er geen tracks uit hun RCA-jaren aanwezig.
Dus geen nummers van prachtalbums zoals 'Muswell Hillbillies', 'Everybody's in showbiz' of 'Preservation act 1'.
Ik denk aan tracks zoals '20th century man', 'Supersonic rocket ship', 'Celluloid heroes' en 'Sitting in the midday sun'.
Ook weinig nummers uit hun Arista-jaren. Gelukkig is de Kinks-klassieker 'A Rock 'n' roll fantasy' hier wel aanwezig, maar geen 'Lola (live)'.
Uit hun wisselvallige London-jaren zou ik ook voor het mooie 'How are you' gekozen hebben.

avatar van Dibbel
Ik was al in de veronderstelling dat ik een Kinks-verzamelaar had, die niet op de site stond.
Maar na even onderzoek blijkt dat ik deze 36 nummers in dezelfde volgorde als dat ze hier staan heb, en wel als de dubbel-CD "The Kink-Size Collection" op het Duitse Edel label en uit 1992.
Gisteren nog gedraaid. Prima verzamelaar dus.

avatar van nlkink
3,5
Mijns inziens een beetje een 'hit and miss' affaire, deze compilatie. Nummers als Louie Louie, Long Tall Shorty, Beautiful Delilah, Dancing In The Street en Don't Ever Change waren geen singles, maar, met uitzondering van EP track Louie Louie, album tracks. En dan ook nog fillers, en dus geen hits. Waarom daarvoor gekozen is zal wel nooit achterhaald worden maar wellicht waren er toen plannen om een vervolg uit te brengen....
Voor de Nederlandse Kinksliefhebber toch nog leuk vanwege Dandy en Mr. Pleasant want dat waren in het Verenigd Koninkrijk geen singles, en dus ook geen hits. Die kom je op UK verzamelaars nooit tegen. Met RCA kon kennelijk geen overeenkomst gesloten worden, vandaar de omissie van nummers als Supersonic Rocket Ship en Celluloid Heroes.
Wel weer aardig is de aanwezigheid van memorabele B-kantjes als I'm Not Like Everybody Else, This Man He Weeps Tonight, David Watts en Come On Now. Laatstgenoemd nummer werd jaren geleden gebruikt in een Duits reclamefilmpje.
De Arista en London jaren zijn bescheiden vertegenwoordigd. Bij Arista had de groep de laatste grote hit in 1982 met Come Dancing. De opvolger Don't Forget To Dance kwam in Nederland niet verder dan de tipparade maar was een substantiële hit in Oostenrijk. Bij de meeste verzamelaars van The Kinks zou een leek kunnen denken dat de groep er na 1970 mee was opgehouden. Wat dat betreft is deze compilatie een uitzondering. Een aardige verzamelaar, maar geen definitieve.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 15:50 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 15:50 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.