MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Caitlin Cary and Thad Cockrell - Begonias (2005)

mijn stem
3,94 (8)
8 stemmen

Verenigde Staten
Country
Label: Yep Roc

  1. Two Different Things (4:16)
  2. Something Less Than Something More (5:08)
  3. Second Option (3:16)
  4. Please Break My Heart (4:11)
  5. Whatever You Want (4:48)
  6. Don't Make It Better (3:30)
  7. Warm & Tender Love (4:45)
  8. Party Time (3:25)
  9. Conversations About a Friend (7:24)
  10. Waiting on June (4:37)
  11. Big House (4:15)
totale tijdsduur: 49:35
zoeken in:
avatar van Ludo
4,0
een beetje blase, maar stiekem toch wel een lekker country-plaatje, in die gouwe ouwe duetten-traditie. Something Less Than Something More en Don't Make It Better zijn hier favoriet.

avatar van potjandosie
4,0
geen klassieke country maar eerder fraaie, melancholische americana met overwegend country klanken op dit duet album van singer/songwriter Thad Cockrell en Caitlin Cary bekend van haar bijdragen aan de albums van Whiskeytown (Ryan Adams). beiden maakten ook een aantal solo albums waarvan met name die van Thad Cockrell de moeite waard zijn.

9 eigen nummers van dit duo waarvan 1 co-written plus 2 covers "Warm & Tender Love" (Robinson/Irral) dat bekend werd in de versie van Percy Sledge en hier uitgevoerd als een door orgel gedragen country soul ballad 1 van de hoogtepunten is en "Waiting on June" een nummer van de indie-rock band Roman Candle.

hun stemmen vullen elkaar prachtig aan op ballads als "Something Less Than Something More", "Please Break My Heart" en de afsluiter "Big House". een enkele keer gaat het tempo wat omhoog op het stevig rockende "Second Option" met een gastbijdrage van gitarist Audley Freed (ex Black Crowes) en de country rock van mid-tempo nummers "Don't Make It Better" en "Party Time". een ander hoogtepunt is de ballad "Conversations About a Friend" met fraaie accenten van de pedal steel.

liefhebbers van de duetten van Gram Parsons en Emmylou Harris of Gillian Welch en David Rawlings, hoewel het laatstgenoemde duo meer op folk gericht is zou dit album kunnen aanspreken. hoewel dit duo ooit plannen had voor een tweede album bleef het bij dit ene album.

behalve Caitlin Cary (violin, vocals) en Thad Cockrell (acoustic guitar, vocals) speelden als gastmuzikanten o.a. mee haar man Skillet Gilmore (drums) eveneens ex Whiskeytown, de bekende multi-instrumentalist/producer Will Kimbrough (guitars), Aaron Oliva (bass), Brad Jones (harmonium, organ, guitars) en (wijlen) Pete Finney (pedal steel, electric guitar).

Album werd geproduceerd door Brad Jones, Thad Cockrell & Caitlin Cary
Recorded at Alex the Great Recording, Nashville, Tennessee

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 14:12 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 14:12 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.