MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

RTZ - Lost (1998)

mijn stem
3,62 (4)
4 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: MTM

  1. When You Love Someone (4:33)
  2. Turn This Love Around (4:15)
  3. Someday (4:19)
  4. Violent Days (4:06)
  5. Change for Change (3:59)
  6. One in a Million (4:23)
  7. Given You Up for Dead (4:46)
  8. Don't Wait (4:39)
  9. Talk to Me (4:22)
  10. Don't Lead Me On (4:03)
totale tijdsduur: 43:25
zoeken in:
avatar van Arjan Hut
3,0
Geen slechte plaat van RTZ, maar kan nergens tippen aan het debuut. When you love someone is het enige nummer dat bij mij meteen bleef hangen, al lijkt het erg op Can't turn if off van Michael Bolton (geschreven met Mark Mangold, 1985). Brad Delp en Barry Goudreau schreven hier alle nummers. Of het gaat om nieuwe opnames of overblijfsels van het debuut, geen idee. Het cd-boekje is erg karig qua info en wekt de indruk dat het hier om nieuwe opnames gaat.

avatar van RonaldjK
3,5
Op streaming heet dit album van RTZ Lost in America en heeft ie ook een andere hoes. Maar de (tot dusver alleen op cd verschenen) geluidsdrager heet simpelweg Lost en is de opvolger van het zeven jaar eerder verschenen Return to Zero. Omdat de twee groepsleiders bij Boston zaten, is het verleidelijk het werk daarmee te vergelijken.

When You Love Someone is een heerlijke uptempo opener, waar melodie en toetsen plus hardrockende gitaren lekker samenkomen. Met Turn this Love Around klinkt meteen de eerste rockballade en waar ik op het debuut tevergeefs naar het typische Bostongeluid zocht, keert dat in dit nummer dan toch terug. Geeft het nét iets extra's. Andere favorieten zijn het midtempo stoempende Change for Change, het met blazers opgeluisterde One in a Million en verrassend voor mij bevalt ballade Don't Wait ook goed, waar ik normaliter niet zo daarvan ben. Het komt door de stem van Delp.
Dan is daar het vrolijke en uptempo Talk to Me met slidegitaar en dameskoortje en aor-rockend is Don't Lead Me On, waarbij ik door de gestapelde zang opnieuw aan Boston denk en waarin als kers op het gebakje een fijne, folkachtige gitaarsolo zit.

Al met al is een vergelijking met Bad English beter dan de vergelijking met het oude bandje van Delp & Goudreau: stevig met veel melodie. Anders dan het bericht hierboven vind ik 'm niet minder dan de voorganger; integendeel, zelfs iets beter zelfs. In mijn geval resulteert dit in een dikke 7.
Leuk detail: de mastering werd gedaan door onze eigen Henk Kooistra, die ooit bij Philips werkte en later in de VS zijn brood ging verdienen, alvorens naar Fryslân te gaan.

avatar van Roxy6
oeps, ook nooit van RTZ (en dus ook niet van Lost) gehoord.

Ik kan mij niet voorstellen dat dit mij tegen zou vallen

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:56 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:56 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.