MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Age of Atlantic (1970)

mijn stem
3,83 (3)
3 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Atlantic

  1. Delaney & Bonnie - Comin' Home
  2. MC5 - Tonight
  3. Allman Brothers Band - Black Hearted Woman
  4. Yes - Survival
  5. Cold Blood - I'm a Good Woman
  6. Led Zeppelin - Whole Lotta Love
  7. Iron Butterfly - Termination
  8. Dada - Last Time
  9. Led Zeppelin - Communication Breakdown
  10. Dr. John - Wash Mama Wash
  11. Vanilla Fudge - Need Love
  12. Buffalo Springfield - Broken Arrow
zoeken in:
avatar
4,0
Ik heb deze verzamelaar op vinyl voor een euro mee kunnen nemen. Als ik zag welke groepen erop stonden was dat die euro zonder meer waard. Atlantic pakt hier uit met bekende artiesten, vaak nog in hun beginjaren. En wat ik leuk vind, lang niet allemaal met de hits, maar ook onbekendere nummers.
En voor mij ook twee onbekende artiesten. 'Cold Blood' nog nooit van gehoord. En als ik hier op MM kijk ben ik waarschijnlijk niet de enige. 'Cold Blood is een al lang bestaande R&B-blaas funkband, opgericht door Larry Field in 1968. De band heeft ook opgetreden onder de naam Lydia Pense en Cold Blood, vanwege de populariteit van hun leadzangeres, Lydia Pense. Je verwacht dat dit een gekleurde zangeres is als je naar haar luistert, maar ze is blank. Maar wat een stem. Een nummer/groep wat ook zo bij Tamla Motown uit gegeven zou kunnen worden. Verder vond ik 'survival' van Yes ook erg mooi, ik kende het wel ergens, maar zo tussen andere groepen en nummers klinkt het toch bijzonder. Ook het nummer van Iron Butterfly, verrassend.
En 'Dada' iemand van gehoord ? Dan hebben we het over de jazz rock groep, waarin ook Elkie Brooks in zat. Hebben maar één plaat gemaakt en 'the last time' is een cover van o.a. de Rolling Stones. De groep werd wel vergeleken met 'Delaney & Bonnie.
Waarom LesdZeppelin er met twee nummers op staat weet ik niet. Wel leuk dat 'Whole Lotta Love' als album versie erop staat. Vanilla Fudge, ik wil daar eigenlijk wat meer van hebben. Zeker in de jaren 80 vond ik dat een verschrikkelijke band, die enkel covers maakte, tegen de kitsch aan. Maar daar denk ik nu wat anders over. Ik weet niet of ze 'need love' zelf geschreven hebben.
De plaat eindigt met een 'live' uitvoering van 'broken arrow'van Buffalo Springfield. (tenminste dat ljjkt zo). Wel een mooi nummer.

Mijn Thorens TD 150 platenspeler is net zo oud als deze plaat, volgens mij nam hij een klein sprongetje van vreugde toen ik deze plaat opzette. Het klinkt werkelijk fantastisch, je waant je in de overgangsjaren 60/70.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:43 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:43 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.