MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Meters - The Meters (1969)

mijn stem
3,89 (79)
79 stemmen

Verenigde Staten
Funk
Label: Josie

  1. Cissy Strut (3:08)
  2. Here Comes the Meter Man (2:58)
  3. Cardova (4:38)
  4. Live Wire (2:42)
  5. Art (2:35)
  6. Sophisticated Cissy (2:57)
  7. Ease Back (3:18)
  8. 6V6 LA (2:26)
  9. Sehorn's Farm (2:32)
  10. Ann (2:49)
  11. Stormy (3:41)
  12. Simple Song (3:01)
  13. The Look of Love * (3:36)
  14. Soul Machine * (3:28)
toon 2 bonustracks
totale tijdsduur: 36:45 (43:49)
zoeken in:
avatar
raffael77
Cissy Strut smaple in King Tee's - Coolest
Cardova in King Tee's - Can This Be Real?
Live Wire in Gang Starr's - Cause N Effect

Dus checku deze gasten

avatar van Reijersen
4,0
Inderdaad meerdere malen gesampled: deze funkyste funkband allertijden. The Meters zijn gewoon een begrip in de muziekgeschiedenis.

avatar van HaanHoen
4,0
Het zou inderdaad in ieder geschiedenis boek moeten worden opgenomen. Ontzettend belangrijk voor de funk muziek geweest deze gasten. En wat een ongelooflijk strakke plaat. Cissy Strut alleen al, van ongekende klasse. James Brown is er niks bij

avatar van Reijersen
4,0
Ten eerste wil ik even beginnen te zeggen dat je bij aanschaf van een album van the Meters geen buil kan vallen. Wat deze mannen ook maken, het is altijd goed.

Dit door Allen Toussant geproduceerde album is het debuutalbum van the Meters en kent vooral zijn bekendheid aan de muzikale megahits 'Cissy Strut' en 'Sophisticated Cissy'. Daarnaast staat het vol met covers van bijvoorbeeld Bacharach en Sly Stone.

The Meters maken vrij recht-toe-recht-aan funk met een soulvol sausje en aardig wat muzikale diepgang en spitsvondigheid. Veelal alleen bestaande uit muzikale nummers, maar af en toe met vocalen van meestal een Neville Brother erbij.
Tsja, wat kan ik over dit debuut zeggen. Gewoon luisteren en genieten.

avatar van Osiris Apis
4,0
Reijersen schreef:
Daarnaast staat het vol met covers van bijvoorbeeld Bacharach en Sly Stone.

Welke nummers zijn dat?

avatar van Osiris Apis
4,0
Ik weet inmiddels dat 'Simple Song' van Sly is. Want 'Stand!' heb ik paar weken geleden gekocht.

avatar
Joy
man man wat een band

zojuist een week of wat terug ene dikke 80 minuten meters gekregen van een vriendin

zinsdien niet meer uit mijn autocdspelert geweest

happy funk, dik in orde, meer meer meer

wist niet dat deze gasten zoveel hadden gemaakt

avatar van Hendrix4live
Cissy Strut aaaaaAAAAJAA!!!

avatar van principal2000
3,0
@ Rhythm & Poetry: The Look Of Love is van Burt Bacharach.

avatar van principal2000
3,0
principal2000 schreef:
@ Rhythm & Poetry: The Look Of Love is van Burt Bacharach.


Oeps, moet natuurlijk @Osiris zijn. Excuses.

avatar van Osiris Apis
4,0
Ja, we lijken veel op elkaar Maar bedankt voor je antwoord.

avatar van jordi_jwt
Kwam net stormy tegen op me ipod, en deed me wel heel erg denken aan een nummer van John Legend. Leuk om te horen

avatar
Andersom zal je bedoelen

avatar van T.O.
3,5
Net als op Look-Ka Py Py geen heel interessante of uitbundige composities, maar vooral een showcase van het typische Meters-geluid. Met op de voorgrond het bezeten, onbeschrijflijk funky drumwerk van Zigaboo Modeliste.

avatar van lennon
4,0
Orgeltje, funky gitaar, basje en een weegaloze ritme sectie. Dat is eigenlijk een mooie omschrijving voor deze plaat.

Ik vond 'm vandaag op vinyl en kende alleen Cissy Strut via Songpop (jaja) en dat was al reden genoeg om 'm mee te nemen.
Lekker album om vooral niet stil bij te blijven zitten. Ik ben er blij mee en kan het iedereen aanraden die van een lekker funky plaatje houdt!

avatar van Reijersen
4,0
Debuutalbum van de bekende New Orleans funkgroep. Er staan twee grote hits op, maar hierna werd het met de albums wel alleen maar beter.

Cissy Strut – hoe funky wil je het hebben
Here Comes the Meter Man – de wat meer ontspannen funk
Chug Chug Chug-a-Lug – fijne groove
Live Wire – gitaartje all over
Art – orgel taking over
Sophisticated Cissy – veel meer laidback wordt het niet
Ease Back – bluesy van karakter
6V6 LA – meer bluesy van karakter
Sehorn’s Farm – relaxte klanken
Ann – chillen klanken
Stormy – gooi dat orgel er maar in
Sing a Simple Song – covertje funkt er een lekker einde aan

avatar van The_CrY
4,0
Zo als het funkt op 'Cissy Strut' funkt het zelden, maar ook op de overige tracks blijft de aandacht er goed bij. Erg fijne instrumentale funk met toch wel iconische drumpartijen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 14:51 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 14:51 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.