MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

808 State - Newbuild (1988)

mijn stem
3,63 (19)
19 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Electronic / Dance
Label: Creed

  1. Sync / Swim (6:21)
  2. Flow Coma (6:01)
  3. Dr. Lowfruit [4am Mix] (7:36)
  4. Headhunters (5:02)
  5. Narcossa (5:17)
  6. E Talk (4:01)
  7. Compulsion (5:22)
totale tijdsduur: 39:40
zoeken in:
avatar van trebremmit
4,0
Debuut van deze pioniers, lekkere acid plaat.

avatar van John Doe
4,5
Een sterke wilde acidplaat is dit zeker. Een soort Brits antwoord op de acid house die 3 jaar eerder startte in Chicago en daar inmiddels al over het hoogtepunt heen was. ''Pioniers'' voor de Briste acid house en techno scene in de UK zijn het wel zeker geweest. Verder heeft 808 State een mooi eigen geluid, dat verder amper goed te beschrijven valt. Misschien als ''rauw en los, maar toch muzikaal'' maar wat zegt dat nou? -Je moet het gewoon horen.

Dit debuutalbum is trouwens het enige waar de originele line-up Simpson/Massey/Price alle nummers heeft geschreven. Het albumpje erna ''Quadrastate'' is ook erg de moeite waard vind ik, daar doet Gerald Simpson nog mee op de geniale single ''Pacific'' en als je de rerelease ervan neemt ook nog op ''Deepville'' en ''Let Yourself Go'' (geweldige nummers). Hierna zou Gerald vertrekken en solo gaan.

Dit soort materiaal is in mijn ogen toch een stuk beter dan de meeste Britse rave muziek die later op de markt zou komen, waarin producers door het geluid van o.a. 808 state beïnvloed waren. Waar 808 State lollig en muzikaal is, is ver weg de meeste rave muziek alleen lollig en dat is wel erg jammer. Neem bijvoorbeeld Dr. Lowfruit [4 am mix]. Al die geluiden zijn vrij goedkoop te noemen, maar de manier waarop het gebruikt wordt vind ik toch wel geestverruimend. Het heet niet voor niets ''4am mix''.

Dit werk wordt nu weinig meer ontdekt door jonge mensen, wat komt doordat het ondergesneeuwd wordt door nieuwe dingen (die meestal van slechtere kwaliteit zijn). Als je open staat voor acid house is dit wel een klassieker om eens in op te gaan. Als het je nieuw is, zal het even wennen zijn, maar dit zit (vind ik) fundamenteel sterk in elkaar. Het heeft Richard D. James nog geïnspireerd kan ik wel opmerken.

Zoals je kunt zien op de kaft geven ze zichzelf hiervoor maar 3 sterren. Dat is bescheiden, ik geef er 4 en een half.

avatar van UK-Choonz
4,0
Invloedrijke plaat ja. Zit goed in elkaar al is het vooral goed om in mixen te horen.

avatar van RogerV
3,0
Zeer invloedrijk album. Maar vind het om eerlijk te zijn an sich ook weer niet zo heel boeiend om te luisteren. Teveel herhaling van steeds dezelfde riedeltjes, die op zich leuk ineen geknutseld zijn, maar snel gaan vervelen.

Vanwege de historische waarde toch drie sterren.

avatar van John Doe
4,5
Grappig, bij jouw top 10 gaat het meeste mij juist snel vervelen . Voor een historische waarde geef ik zelf geen sterren, gewoon voor hoe mooi het werkt. De herhaling is wat mij betreft hier voornamelijk fijn als hypnose.

avatar van jassn
4,0
Compulsion

Verder ben ik vrij nieuw met 808 state, maar dit is een prachtig album. Zou zeker moeten beluisterd worden door Aphex Twin fans. Net als het debuut van A Guy Called Gerald, een prima debuutalbum. Al vind ik deze nog net iets sterker en gaat misschien nog groeien naar 4,5*

avatar van trebremmit
4,0
Flow Coma is toch wel behoorlijk briljant!

Check ook de remix van Aphex Twin uit 2001.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 07:18 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 07:18 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.