MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Software - Chip-Meditation (1985)

mijn stem
3,00 (1)
1 stem

West-Duitsland
Electronic
Label: Innovative

  1. Julias-Dream (8:04)
  2. Self Similarity Life (11:19)
  3. Frontiers-Of-Chaos (5:56)
  4. Chip-Meditation (13:21)
  5. Voice-Bit (1:03)
  6. Byte-By-Byte (7:14)
  7. Winds-Of-Time (7:24)
  8. Short-Wave (3:05)
totale tijdsduur: 57:26
zoeken in:
avatar van Gerards Dream
3,0
Het werk wat het duo Peter Mergener en Michael Weisser hebben uitgebracht onder de naam Software is wisselend van kwaliteit te noemen. Waar dit door komt is en blijft een vraag die bij mij steeds naar bovenkomt.

Dit album begint alvast goed met Julias-Dream. Wat heerlijk kosmisch aandoet en later uitgroeit tot iets waar een fijn ritme onder zit. Hierdoor krijg ik het gevoel of ik de ruimte in wordt getrokken. Self Similarty Life begint behoorlijk experimenteel, Als daar een einde aankomt volgt iets wat erg mooi is. Een eenvoudig ritme wat vermengt met de andere klanken doet denken aan het ontstaan van het leven. De opening van Frontiers-Of-Chaos doet spannend aan, maar dit wordt te snel omgezet in een niemandalletje. Chip-Meditation doet mij in eerste instantie denken of ik in een druipsteengrot terecht ben gekomen. Door die rustige sfeer geeft het wel de ruimte om over de dingen des levens na te denken.

In dat geval mag Voice-Bit wel de preek van dit album worden genoemd. Daarin geeft Michael Wiesner zijn visie neer over de zoektocht van de mens naar zijn herkomst. Na zoiets filosofisch komt Byte-By-Byte vreemd over door wat in eerste instantie op gepiel lijkt. Winds-Of-Time maakt in dat geval veel goed. Geluiden die aan het golven van de zee doen denken op gedreven electronica is meestal een lekkere combinatie. In mijn oren is dit de beste track op dit album. Short-Wave geeft mij gelijk het gevoel of ik een radio op de juiste zender aan het zetten ben. Als dat eenmaal bereikt is houdt de cd op met spelen wat best jammer is, want Chip-Meditation is best wel een aardig album van Software al is net niet helemaal top te noemen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 03:01 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 03:01 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.