MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Grobschnitt - Ballermann (1974)

mijn stem
3,77 (15)
15 stemmen

West-Duitsland
Rock
Label: Brain

  1. Sahara (5:38)
  2. Nickel-odeon (9:20)
  3. Drummer's Dream (6:16)
  4. Morning Song (5:47)
  5. Magic Train (13:22)
  6. Solar Music, Part 1 (17:33)
  7. Solar Music, Part 2 (15:56)
totale tijdsduur: 1:13:52
zoeken in:
avatar van Casartelli
3,5
Casartelli (moderator)
Solar music is wel gaaf... verder niet zo mijn ding.

avatar van ChrisX
Oh maar als je deze Solar Music al leuk vind dan moet je vooral gaan voor Solar Music Live (wel op zoek naar de meest recente heruitgave op Repertoire Records met de ontbrekende 14 minuten, zodat je de toegift ook hebt). Favoriet live-album van ondergetekende.

Er is ook een goede opname van Solar Music gemaakt voor Rockpalast in die tijd, hoewel het wel een optreden is ontdaan van de excessieve live opsmuk (theatrale elementen en veel meer vuurwerk en special fx) maar muzikaal is het wel een van de beste. Het is te hopen dat die opname nog eens op DVD uitkomt, hoewel drummer Eroc (en Grobschnitt archivaris) het zelf geen prioriteit vind... grrr...

avatar
Ozric Spacefolk
Het begin van Sahara is melig en erg vervelend, maar zodra het nummer begint met zijn lekkere gitaar/orgel lick komt het enigszins goed, totdat de melige zang er bij komt.
Dit is niet een favoriet nummer van me en sla ik dan ook over.

Oorspronkelijk was dit een dubbelelpee, waarbij de tweede elpee het tweeluik Solar Music bevat. Heerlijke up-tempo spacerock met veel gaaf gitaarwerk.

avatar
Mssr Renard
Bij de cd- en streamversie hebben ze 'Sahara' in tweeën gesplitst; het eerste melige stuk heet nu 'Hello My Dear Friends' en het tweede melige deel heet nog gewoon 'Sahara'. Ik vind het nog steeds geen goed begin van deze dubbelaar die mij verder wel erg pleziert.

Wederom brengt de band onze stevige spacerock, met stuwende drums, ronkende orgels en scheurende gitaren. De band is hier inmiddels een kwintet (Eroc, Lupo, Wildschwein, Bär en Mist), en klinkt als een goed geoliede machine, en als je Eroc's Monty Pythonesque clownerij even buiten beschouwing laat, is dit allemaal erg vernuftig in elkaar stekende progressieve rock.

Met name het dertig-plus minuten durende 'Solar Music' is een bescheiden meesterwerk en eigenlijk wel een must-listen voor elke zichzelf serieusnemende progrock-enthoustiasteling.

avatar
4,0
☆☆☆☆ maar gegeven. Grobschnitt am Anfang. Solar Music nog steeds een ongelooflijk gaaf nummer. Dat is een ware classic. Nu ben ik altijd al een fan van deze buitengewone band geweest, zelfs een tijd, lang geleden, met Eroc geschreven( yes in de pre-internet tijd, jaren 70-80). Dat was altijd een feest voor mij. Band van hier net over de grens dus daar dan ook menig concert gezien ja. Dat vergeet ik dan ook nooit meer. Een hoop mensen op een vaak lokaal dus klein podium die vervolgens helemaal los gingen in complete extravaganza. Mooie tijden ja die ik zeker zeer mis. Solar Music later live opgerekt tot ruim een uur. Een nummer met toen nog duidelijke Genesis invloeden. Fraai album nog steeds. Al hun vroegere werk jaren terug opnieuw uit op vinyl. Elke lp werd een 2lp met bonus. Uitgevoerd op black-white vinyl. Of ze nog te krijgen zijn geen idee, hier staan ze gelukkig allemaal.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:08 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:08 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.