MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Quill - The Quill (1995)

mijn stem
3,71 (7)
7 stemmen

Zweden
Rock
Label: MeteorCity

  1. Jet of Water * (4:13)
  2. Dry (5:03)
  3. Lodestar (4:01)
  4. Homespun (4:36)
  5. From Where I Am (7:47)
  6. The Flood (3:37)
  7. In My Seed (4:06)
  8. Gleam * (3:55)
  9. Not a Single Soul (4:28)
  10. In the Sunlight I Drown (3:35)
  11. I Lost a World Today (7:35)
  12. Sweetly (3:32)
toon 2 bonustracks
totale tijdsduur: 48:20 (56:28)
zoeken in:
avatar van milesdavisjr
3,5
Het debuut van de Zweden en wat duidelijk opvalt; de sound is nog niet zo heavy zoals dat op latere platen wel het geval is. Het songmateriaal neigt hier nog eerder naar Purple dan naar Sabbath. Het hammond orgeltje zoemt nog lekker rond, hier en daar nog een zweem van de psychedelica van eind jaren 60. Wat echter sinds het debuut ook al een beetje kenmerkend is voor The Quill; de band heeft nooit echt een eigen gezicht ontwikkeld. Daar moet ik wel bij vermelden dat het ook niet echt stoort. Het titelloze debuut klinkt vrij degelijk maar bevat weinig echte hoogtepunten, het songmateriaal glijdt aan mij voorbij zonder dat ik ergens opveer. Of het moet I Lost a World Today zijn, de gitaarsolo in dat nummer is niet te versmaden. Een debuut waar men zich niet voor hoeft te schamen maar ook niet een plaat waar je de wereld mee kan veroveren.

avatar van vielip
4,0
Wat een fantastisch nummer is From where I am toch! Sowieso vind ik dit een zeer verdienstelijke plaat maar dat nummer weet me elke keer weer te 'pakken'.

avatar van milesdavisjr
3,5
Wat een fantastisch nummer is From where I am toch! Sowieso vind ik dit een zeer verdienstelijke plaat maar dat nummer weet me elke keer weer te 'pakken'.


Probeer ook zeker eens I Lost a World Today vielip

Zeker dat trippy middenstuk met die hemelse gitaarsolo is niet te versmaden.

avatar van vielip
4,0
Ja die is zeker ook te gek!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:35 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:35 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.