MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Blitzkrieg - A Time of Changes (1985)

mijn stem
3,21 (17)
17 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Metal
Label: Neat

  1. Ragnarok / Inferno (6:15)
  2. Blitzkrieg (3:23)
  3. Pull the Trigger (5:22)
  4. Armageddon (6:18)
  5. Take a Look Around (4:13)
  6. Hell to Pay (4:50)
  7. Vikings (4:39)
  8. A Time of Changes (5:43)
  9. Saviour (3:39)
totale tijdsduur: 44:22
zoeken in:
avatar van trebremmit
3,5
Metallica heeft het nummer Blitzkrieg nog gecovered, klinkt wel een stuk beter als deze versie. Behoorlijk slechte drums, toch is dit wel een leuke nwobhm plaat voor een keer.

avatar van Sir Spamalot
3,0
Sir Spamalot (crew)
Ook zo'n debuutalbum inderdaad van een NWOBHM groep met bekendste nummer Blitzkrieg. Wat een verschil met de bekende Metallica versie. Het is al bijna vijfentwintig jaar oud, maar ik heb hier met plezier naar geluisterd. De zanger Brian Ross kwam over van de Britse groep Satan (debuutalbum: Court in the Act) en er zit galm op de zang. Het gitaarwerk is meer dan degelijk.

avatar van ozwald
2,5
Tand des tijds niet echt doorstaan hoor; helaas is dat met meer van die nwobhm bandjes het geval...

ook nog eens een erg gammele productie.

Blijft over een leuk stukje nostalgie.

avatar van wizard
2,5
Ik vind deze plaat een hele zit. De drums, veelal in hetzelfde tempo, zijn nogal dominant en vliegen door alle hoeken van de kamer.
Verder kan de zang me ook niet echt heel lang boeien. Beetje monotoon. De solo's vind ik wel leuk, maar dat kan het geheel toch niet redden.

2.5*

avatar van Edwynn
Wat ik nooit wist is dat het origineel van Blitzkrieg praktisch uit hetzelfde jaar stamt als de Metallica versie. Dacht dat het veel ouder was.

Het verdere album is wel vermakelijk, maar ook niet wereldschokkend.
Alhoewel, voor een rampestamper als Hell To Pay mag je me best wakker maken.

avatar van Germ
Germ (crew)
Edwynn schreef:
Wat ik nooit wist is dat het origineel van Blitzkrieg praktisch uit hetzelfde jaar stamt als de Metallica versie. Dacht dat het veel ouder was.



Het nummer Blitzkrieg werd in 1981 al gereleased, als b-kantje voor de song Buried Alive.

avatar van Von Helsing
Germ schreef:
(quote)


Het nummer Blitzkrieg werd in 1981 al gereleased, als b-kantje voor de song Buried Alive.


Staat ook hun eerste demo uit 1980. Ik vind de uitvoering uit 1981 de beste uitvoering en men hoort duidelijk waar Metallica hun inspiratie vandaan heeft gehaald.

Het intro is van Focus:

YouTube - Blitzkrieg "Blitzkrieg"

avatar van Metalhead99
3,0
Gedateerd? Ja, maar mede daardoor juist toch nog een best tof plaatje.
Blitzkrieg bestond volgens mijn bronnen tijdens deze opnames uit zanger Brian Ross, gitaristen Jim Sirotto en Mick Proctor, bassist Mick Moore en drummer Sean Taylor.
De productie is van een niet al te hoogstaande kwaliteit, maar daaronder gaat toch een kwalitatief gezien best degelijke band schuil.
Het titelnummer is het bekendst dankzij de eerder genoemde Metallica connectie en is een lekker stampend, uptempo Heavy Metal nummer. Mijn favoriet van het album is het echter niet, want persoonlijk heb ik wat meer met het wat meer uitgesponnen "Armageddon".
Brian Ross is geen Bruce Dickinson en ook geen Rob Halford, maar laat toch horen over een degelijke stem te beschikken. Hier en daar word hij echter niet bepaald meegeholpen door de overdubs/echo's die ze erin hebben geplaatst, maar goed, anno 1985 was dat een klein beetje mode. Ik kan ze dit "schoonheidsfoutje" dus best vergeven.
Vooral het gitaarwerk van de gitaristen weet me toch wel goed te bekoren en ook Sean Taylor laat horen dat hij een bekwame muzikant is. Neem er hier en daar nog een uithaaltje van Ross bij en je krijgt mij toch wel weer tevreden mee knikkend.
Zij die wel van NWOBHM houden en wel denken tegen een laagje stof van gedateerdheid te kunnen, zullen hier nog best van kunnen genieten. Een aanrader voor de echte liefhebbers dus.

avatar van gigage
3,5
Dat Blitzkrieg riffje is wel een erg duidelijke rip-off van Hocus Pocus van Focus, zoals ook Van Helsing wat netter omschrijft. Blijft wel een lekker nummer hoor. (Eigenlijk hoor je het loopje al bij de eerste track Inferno). De zanger maakt het wel moeilijk voor mij om het album geheel uit te zitten, gelukkig zit er veel vlammend gitaarspel in.

avatar
Hawee
Matige plaat, vind ik. De zanger maakt het er niet beter op en ook de drummer en composities zijn niet indrukwekkend.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:20 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:20 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.