MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Electric Prunes - Underground (1967)

mijn stem
3,73 (45)
45 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Reprise

  1. The Great Banana Hoax (4:09)
  2. Children of Rain (2:38)
  3. Wind-Up Toys (2:27)
  4. Antique Doll (3:13)
  5. It's Not Fair (2:05)
  6. I Happen to Love You (3:15)
  7. Dr. Do-good (2:26)
  8. I (5:14)
  9. Hideaway (2:43)
  10. Big City (2:47)
  11. Capt. Glory (2:14)
  12. Long Day's Flight (3:12)
  13. Everybody Knows You're Not in Love (3:05)
  14. You Never Had It Better (2:07)
totale tijdsduur: 41:35
zoeken in:
avatar van LeRoi
4,0
Openingnr. 'Great Banana Hoax': GE-WEL-DIG!!

avatar van Gert P
3,5
Ooit een lp gehad van deze groep met een groenige hoes.
Zal niet meer weten hoe die heet.
Mooie muziek en soms ook wel psychedelisch.

avatar van jorro
3,5
Het begin van dit album vind ik weinig overtuigend. The Great Banana Hoax is niet slecht, maar warm word ik er ook niet van. Eigenlijk is Antique Doll voor mij het eerste lekkere nummer. Daarna vind ik ook I Happen to Love You aardig, waarna het tot aan het eind van het album prima te verteren valt.
Mooie psychedelische rock.
3,5* voor deze nummer 60 in de 100 Greatest Albums of 1967 en 90 in Best Ever Albums 1967.

avatar van Reint
4,0
De band nam hier eindelijk het songschrijven in eigen hand. Had het debuut nog een hoop filler, schrijven ze hier een paar topnummers en is er eigenlijk geen nummer dan uit de toon valt. Helaas nam bandleider/arrangeur David Axelrod het roer over, waardoor de halve band ermee kapte en de rest van een notenschrift moest spelen.

Het zijn interessant juist de pastorale, introspectieve nummers (I, Big City - een Beach Boys-achtig take op As Tears Go By met een Downtown-achtige tekst, I Happen To Love You) waar de band het meeste indruk maakt. Maar harder en agressiever dan op Hideaway heb ik ze nog niet gehoord, fantastische gitaarsolo. Freakier en extremer dan op Dr. Do-Good wordt het niet snel in 1967.

En dan zijn er nog de gothische freakpop nummers als Children of Rain, Wind-Up Toys en Antique Doll. Vul dat aan met Stones-achtige rave-ups (It's Not Fair, Capt. Glory) en de Wrecking Crew-singles als The Great Banana Hoax (wat een outro), bonustrack Everybody Knows You're Not in Love) en je hebt hier gewoon een topalbum uit die rare psychedelische garage rock-periode.

Je hoor hier een band die bekend werd door de freaky geluidsexperiment in hun hitsingles, maar aantoont nummers te kunnen spelen waarin deze expressieve middelen worden geïntegreerd in echte popsongs.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 01:34 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 01:34 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.