MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Flip Kowlier - Cirque (2013)

Alternatieve titel: De Avonturen van W.M. Warlop

mijn stem
4,03 (36)
36 stemmen

Belgiƫ
Pop
Label: Petrol

  1. Intro (2:14)
  2. Directeur (4:02)
  3. Cirque (3:46)
  4. Floske (3:06)
  5. 1 Maand (2:16)
  6. Angelique Zingt (4:37)
  7. Jinzame Vinten (4:06)
  8. Pony (3:47)
  9. Detox Danny (4:13)
  10. Mario (2:47)
  11. Feit (5:12)
totale tijdsduur: 40:06
zoeken in:
avatar van CWTAB
4,5
Conceptalbum? Directeur klinkt tamelijk heavy

avatar van Coudie
4,0
Het circus is inderdaad de rode draad / uitgangspunt van de plaat. De inspiratie kwam er na een bezoek aan het circus, samen met zijn zoon, in Mariakerke.

avatar van Flurk
4,0
Gisteren de try-out van de avantpremière in de 4AD in Diksmuide gezien. Het belooft een goeie plaat te worden, na het voor mij toch ietwat tegenvallende otoradio.

avatar van Lura
4,5
CWTAB schreef:
Conceptalbum? Directeur klinkt tamelijk heavy


En de rest van het album?

avatar van CWTAB
4,5
de rest is alweer wat rustiger, meer in het verlengde van hetgeen we kennen van Kowlier

Juist Feit leunt weer wat dichter bij Directeur

avatar van Lura
4,5
Zojuist beluisterd op Spotify. Zeer aangename verrassing! Het album maakt direct indruk. Als geboren Hollander zou je denken dat ik problemen zou hebben met de teksten, maar dat valt reuze mee, ondanks zijn Izegems dialect.

avatar van Fathead
4,5
Wat een mooie plaat, zeg: niet in een vakje te stoppen, veel variatie. Pony klinkt als Bright Eyes op zijn Izegems, 1 Maand heeft de donkerheid van een Nick Cave. Vrijwel één groot hoogtepunt - alleen Jinzame Vinten klinkt een beetje middelmatig. Voor de rest pakt Kowlier echt uit. De stevige nummers pakken me nog het meest (Directeur, Feit).

't Is inderdaad goed te volgen, maar ik kom dan ook uit het zuiden des lands.

avatar van Bruno_6
3,5
De liveversie die gisteren op Canvas werd uitgezonden vond ik alvast geweldig! Komt op mijn verlanglijstje.

avatar van Fresch
4,5
Wukke zotte singer songwriter is dien'n Kowlier eigelijk en wukke ploate makt den déén eigelijk, Dylanisk in min overtuginge. Ne verhaalke over ne Cirque Directeur vul goeie bedoelingen mor e bitje an loager wal gerakt, je zit e bitje an de flesse ook.
Maar zo herkenbaar, lijkt simpel maar qua melodie que timing qua tekst perfect, tijdloos, en voor de mensen die geen West-Vlaams verstaan ik versta Bob Dylan zijn gemompel de helft van de tijd nog niet maar lees de tekst erbij en leer bij . Leve Flip Kowlier

avatar van Wyverex
5,0
Dit is imho de beste van Flip Kowlier. Tracks 1 tem 6 zijn van ongekend niveau en boeien me van de eerste noot tot de laatste. Met Floske als persoonlijk hoogtepunt.

Wat ook leuk is, is dat hij verder bouwt aan de relatie van Angelo en Angelique. Deze is gestart op In de Fik (2004) en komt met het tweeluik 1 Maand en Angelique Zingt tot een explosief einde.

Jinzame Vinten is zoals eerder vermeld eerder middelmatig. Maar dan grijpt hij met Pony terug naar je strot. Wat een ontroerend nummer. Detox Danny brul ik altijd met veel plezier mee. Mario is een nummer waarvoor ik heel wat tijd heb nodig gehad om ten volle te appreciëren. Maar instrumentaal past het weer perfect in de plaat. Feit is een mooie afsluiter, met als enige negatief punt dat hij het einde van een prachtig album aankondigt.

Kortom, een machtig album waar hij een prachtige sfeer heeft weten te scheppen waar ik me heel graag in laat onderdompelen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:23 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:23 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.