MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Sly & The Family Stone - Dance to the Music (1968)

mijn stem
3,82 (78)
78 stemmen

Verenigde Staten
Funk / Soul
Label: Epic

  1. Dance to the Music (3:00)
  2. Higher (2:49)
  3. I Ain't Got Nobody (For Real) (4:27)
  4. Dance to the Medley: Music Is Alive / Dance in / Music Lover (12:13)
  5. Ride the Rhythm (2:48)
  6. Color Me True (3:10)
  7. Are You Ready (2:51)
  8. Don't Burn Baby (3:15)
  9. I'll Never Fall in Love Again (3:26)
  10. Dance to the Music [Single Version] * (2:59)
  11. Higher [Single Version] * (2:55)
  12. Soul Clappin' * (2:39)
  13. We Love All * (4:32)
  14. I Can't Turn You Loose * (3:34)
  15. Never Do Your Woman Wrong [Instrumental] * (3:33)
toon 6 bonustracks
totale tijdsduur: 37:59 (58:11)
zoeken in:
avatar van LeRoi
4,5
Samen met Stand! de beste platen van Sly en zijn band......Luistert & Huivert!

avatar
tondeman
Ik had hem net opstaan, zeer frisse plaat, niet zo de diepte in als later maar het funkt, het groovet, is strak, is vrolijk... wat wil je nog meer .
Hier hoor je ook (vind ik toch) het duidelijkst dat ze van alle genre's wat nemen en er iets nieuws van maken. Funk, soul, pop en zelfs iets psychedelisch, die medley bijvoorbeeld.
Puur genieten. Larry Graham verdient ook alle lof, wat een bassist is dat.
Denk ook een van dé platen die zou bepalen welke richting de soul/funk zou opgaan... let wel: 1968 (!) dat deze uitkomt...

avatar
5,0
Zonder hen had de gehele populaire moderne muziek van eind twintigste eeuw begin 21e eeuw er heel anders uitgezien! chapeau!

avatar van LeRoi
4,5
Wat is 'Higher' toch eigenlijk wel zeker en bovenal een BRILJANT funknummer!

avatar
Stijn_Slayer
da housefreak schreef:
Zonder hen had de gehele populaire moderne muziek van eind twintigste eeuw begin 21e eeuw er heel anders uitgezien! chapeau!


Mwah, dat is misschien erg sterk uitgedrukt, maar ik denk wel dat ze erg invloedrijk zijn geweest (ook in het opzicht van een multiculturele band). Ze hebben alleen nooit echt de waardering die ze toebehoort gekregen.

Dit is een fantastische plaat, al vind ik sommige nummers live beter werken ('Dance to the Music', 'Higher' (een soort vroege versie van 'I Want To Take You Higher') en 'Dance to the Medley' vooral).

avatar van west
4,5
Dit is een funk plaat uit de jaren '70, alleen dan gemaakt in 1968. Sly Stone was één van de trendsetters en deed dat met overheerlijke funky music. Het swingt werkelijk alle kanten uit, de groove is vaak fantastisch, de uitvoering is super en al die details in de muziek zijn prachtig. Je hoort veel instrumenten terug, zoals orgel, piano, blazers, een geweldige bas van Larry Graham en de mooie stem van Sly.
En dan staat het album ook nog eens vol met van die fraaie songs. Side I van de plaat (t/m de medley) is van de buitencageorie. Maar ook op side II staan hele fraaie nummers, zoals het sfeervolle Color Me True & Are You Ready. Het is aan te raden deze plaat te beluisteren van het Sundazed remastered high quality vinyl (2007). Klinkt wonderbaarlijk mooi.

avatar van Reijersen
4,0
Hier hoor je die echte Sly sound toch al meer een meer doorkomen. Nog niet de absolute top die ze uit gaan brengen, maar een zeer genietbaar album.
1. Dance to the Music – deze titeltrack laat sowieso een glimlach op je gezicht verschijnen en laat je de dansvloer onveilig maken
2. Higher – knalt er nog een klein, extra feestje tegen aan
3. I Ain’t Got Nobody – het orgeltje is wel cool gedaan en de swing en het feestje blijft
4. Dance to the Medley – met recht een medley, een allegaartje aan dansbare nummers.
5. Ride the Rhythm – het blijft een waar funk feestje
6. Color Me True – misschien op het eerste gehoor wat rustiger, maar die funkyness blijft 100%
7. Are You Ready – ik ben er wel klaar voor ja, want het feestje blijft gevierd worden
8. Don’t Burn Baby – het grooved onverminderd door met dit nummer
9. I’ll Never Fall in Love Again – zo soulvol is het nog niet geweest. Rustig nummer om het geheel relaxed af te sluiten

avatar van Funky Bookie
4,0
Veel funkier dan de voorganger en uiteraard met het titelnummer dat een funkklassieker genoemd mag worden. Sly heeft een hele goede band en is niet bang ze veel ruimte te geven.
Voor elke funkateer een must have in de platenkast.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 15:15 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 15:15 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.