Het derde album van Death Vessel (Joel Thibodeau). Het is geen stijlbreuk met de vorige twee, maar wel een koerswijziging. Op zijn eerdere releases, het charmante 'Nothing Is Precious Enough For Us' en het rustieke 'Stay Close', putte hij uit folk, country, roots en ook nog wel wat blues, jazz, rock en pop. Zijn nieuwste album, Island Intervals, laat een rijker en speelser traject zien. Tijdens een verblijf van drie maanden in Reykjavik, IJsland, met Sigur Rós' Jónsi en zijn partner, producer Alex Somers, is deze plaat gemaakt en hun invloed is duidelijk merkbaar. Island Intervals is een levendige mix van orkestrale folksongs, waarbij Joel Thibodeau sterk beïnvloed is door de Noord-Europese soundscapes van zijn collega's.
Bij iedere plaat van Death Vessel ontkom je er niet aan om Joel Thibodeau's zeldzame, betoverende stem te benoemen. Hij staat bekend om zijn androgyne klank en zingt in een verbazingwekkend hoog register, maar zijn stem is robuust en gevuld met een tijdloze persoonlijkheid. Het is moeilijk om hem met andere vocalisten te vergelijken, want er zijn er maar weinig die klinken zoals hij – de enige die me te binnen schiet is misschien niet toevallig Jónsi.
Bepaalde melancholie is wel aanwezig op dit album, maar gelukkig niet de hele tijd. Joél Thibodeau is best in staat om plezier te hebben, zoals met het uitgeklede 'Velvet Antlers', of het landelijke 'Mercury Dime'. Er zijn wel verschuivingen in stemmingen, maar dat voelt niet vreemd. In de acht korte nummers van het album is die stem van groot belang, en daardoor voelt het als één geheel.
Het door Somers geproduceerde "Island Intervals', met samenwerkingen van multi-instrumentalist Pete Donnelly van The Figgs en percussionisten Thorvaldur "Doddi" Thorvaldsson en Samuli Kosminen (de laatste van múm), bevat zeer gestructureerde en sfeervolle nummers, die verder gaan dan de vereenvoudigde, akoestische, gitaargedreven folk.
Er staan nummers op, waar misschien Chris Martin wel een moord voor zou doen en ze zou vertalen voor de grote arena concerten met aanstekers.
Gelukkig houdt Joel Thibodeau het puur en klein op deze wondermooie plaat.
Ik heb deze op mooi vinyl, het enige wat ik jammer vind dat hij maar 33 minuten duurt.