MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

James Brown and The Famous Flames - Think! (1960)

mijn stem
3,82 (25)
25 stemmen

Verenigde Staten
R&B
Label: King

  1. Think (2:52)
  2. Good Good Lovin' (2:18)
  3. Wonder When You're Coming Home (2:36)
  4. I'll Go Crazy (2:12)
  5. This Old Heart (2:11)
  6. I Know It's True (2:44)
  7. Bewildered (2:26)
  8. I'll Never Let You Go (2:23)
  9. You've Got the Power (2:24)
  10. If You Want Me (2:26)
  11. Baby You're Right (3:09)
  12. So Long (2:48)
totale tijdsduur: 30:29
zoeken in:
avatar
5,0
ehhahhahahaha meesterlijke nummers vooral this old heart

avatar van jelmer19
4,0
Een erg sterke plaat van Brown.
Vind hem iets beter dan de platen die hiervoor zijn uitgekomen.
Staan een paar erg lekkere rustige soulsongs op zoals ''I Know It's True'' en ''Baby You're Right''.
Ook staan er een paar lekkere up-tempo nummers op als ''Think'', ''Good Good Lovin'' en ''This Old Heart''
Dit zorgt voor een compleet soulalbum dat ik bekroon met een dikke 4,0*

avatar
4,0
Ook ik vind dit een erg goede plaat.
Het is niet voor niets mijn keuze voor het Soul-album van de Week.
James Browns stem vind ik ontzettend fijn om naar te luisteren, vooral als hij een beetje forceert. Hoogstaande teksten hoeven net als vorige week niet verwacht te worden (het gaat eigenlijk allemaal over hetzelfde), maar dat stoort me helemaal niet. James Brown brengt het goed en de nummers zijn afwisselend genoeg, om mij tot het einde te blijven boeien.

avatar van Rhythm & Poetry
Think! is voor mij vooral een plaat met voornamelijk sterke kanten, maar met een groot zwaktepunt. Om positief te beginnen: James Brown zingt erg fraai, hij heeft gewoon een erg fijne stem om naar te luisteren. Ook de instrumentatie die te horen is vind ik meer dan fijn. Toch word ik nergens echt meegezogen in het album maar misschien komt dat nog ooit bij een volgende luisterpoging. Maar zwakker dan James Brown zijn vaak de zangeressen die deelnemen aan dit project, met name op So Long staat de zangeres mij totaal niet aan, hier kan ik dan ook niet naar luisteren. Wat het is: ik denk het schreeuwerige, het aanstellerige dat mij totaal niet ligt. Enfin, het album krijgt toch een mooie voldoende van mij.

avatar van Reijersen
3,5
Misschien een ietwat makkelijke keuze van Lizzy Want met James Brown kan je natuurlijk bijna nooit fout zitten. En dat is met dit album ook weer zo.
Het stampt, het stuwt, het grooved en ramt er funkend op los. Heerlijk! Hierdoor is James Brown immers een legende geworden. Die stem van hem! That's what it's all about.
Een dikke voldoende dus.

avatar
4,0
Reijersen schreef:
Misschien een ietwat makkelijke keuze van Lizzy

Dat is misschien wel waar, maar ik heb een goed excuus!
Zelf geef ik er ook de voorkeur aan om een album van een artiest te kiezen die nog niet heel erg bekend is. Volgende keer zal ik er weer wat meer tijd voor uittrekken

avatar van kemm
4,0
Rhythm & Poetry schreef:
Maar zwakker dan James Brown zijn vaak de zangeressen die deelnemen aan dit project, met name op So Long staat de zangeres mij totaal niet aan, hier kan ik dan ook niet naar luisteren.

Is dat niet gewoon James Brown die zingt op 'So Long'? Op heel het album is volgens mij maar op 1 nummer een zangeres te horen: 'You've Got The Power'.
Ach, mij stoort dat schreeuwerige niet op het slotnummer. Misschien wel als het hele album zo was gezongen, maar voor 1 nummer vind ik het wel cool.
Deze plaat toont weer eens de genius van James Brown. Nummers als 'Think' en 'Good Good Lovin' zijn hun tijd toch ver vooruit hoor! Ik kan niks bedenken uit 1960 dat zoals dit klinkt. Dankzij de variatie in de songs, boeit het ook all the way through. Dat kan ook niet gezegd worden van alle R&B-platen uit deze periode. Maar dit is dan ook niet zomaar R&B, dit is James Brown!

avatar van lebowski
3,5
Lekker album, maar James Brown is hier wat mij betreft nog lang niet op z'n hoogtepunt en boeit me niet de volle ronde. Staat op het moment weer op, maar voorlopig 3,5*

avatar van sq
sq
Rock ´n soul van de Godfather in de dop. Leuke uithalen in Wonder When You're Coming Home of Bewildered en een net iets teveel over-the-top in So Long. Muzikaal is het allemaal niet zo spannend en vernieuwend, zelfs niet voor 1960. Think is wel een lekker nummer. Wat is het toch met dat woord dat het kennelijk goede soulsongs oplevert? (refererend aan nummers van Lyn Collins en Aretha Franklin).

Ik zou m best willen hebben op origineel vinyl als trots bezit (wát een voorkant) maar om zo voor eigen plezier nog eens te draaien? Misschien alleen de eerste paar nummers waarbij je het zwakke Good Good Lovin´ dan maar voor lief neemt. Daarna: teveel slow in teveel nog Rock ´n Roll stijl, wat mij betreft niet maatgevend voor genre en grootheid van James brown zoals-ie zou worden.

avatar van zinulzki
4,0
Klassieke plaat van James Brown, maar live klinken de songs pas echt fantastisch

avatar van west
4,0
Think, titel- en openingssong van dit album, is gelijk raak. Een erg lekker en vlotlopend nummer zoals er wel meer van op dit album staan. Wat te denken van mijn favoriet het oh zo lekkere I'll Go Crazy. Beide nummers waren ook succesvolle R&B singles uit die tijd. Net als het fraaie Bewildered, een mooie ballad met evenzo mooi J.B. orgeltje, waarvan er ook een aantal op deze plaat zijn te vinden. Want ook soulballads kan je overlaten aan de mooie stem van James Brown. Zoals bijvoorbeeld ook duet You've Got The Power. Fijne rock & soul horen we op & This Old Heart. Een knappe en afwisselende soulplaat uit de vroege loopbaan van James Brown dit Think!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 04:08 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 04:08 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.