MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Mi and L'au - Mi and L'au (2005)

mijn stem
3,85 (13)
13 stemmen

Finland / Frankrijk
Folk
Label: Young God

  1. They Marry (3:42)
  2. How (3:34)
  3. Philosopher (2:52)
  4. I've Been Watching You (3:05)
  5. Bums (2:49)
  6. Older (2:47)
  7. Merry Go Round (3:05)
  8. Nude (2:22)
  9. A Word in Your Belly (3:49)
  10. Boxer (3:39)
  11. Andy (3:23)
  12. Christmas Soul (3:43)
  13. New Born Child (2:14)
  14. Study (4:08)
totale tijdsduur: 45:12
zoeken in:
avatar van nevyn
4,5
Mi and L'au, wat een geweldig romantisch en lief plaatje...

De Finse Mi werkt als model. De Franse L'au werkt in de muziek industrie en houdt zich voornamelijk met soundtracks bezig. Parijs, de stad der liefde. Mi en L'au ontmoeten elkaar en het is liefde op het eerste gezicht. Ze verhuizen een aantal keer, hoppen van appartement naar appartement in deze stad en besluiten alles op te geven en saampjes te gaan wonen in een hutje in de Finse bossen. Elkaar beter leren kennen, alleen samen zijn en natuurlijk, samen muziek maken.

En wat voor een muziek maken deze dame en deze meneer. Het gevoel van dit sprookje vloeit voort in deze plaat. Je voelt de liefde van deze mensen voor elkaar door hun muziek heen. Minimaal gebruik van instrumenten, prachtige zachte stemmen, vooral in combinatie met elkaar. Perfecte afstemming op elkaar. Mi's prachtige fluiterende gezang in combinatie met L'au mooie zachte stemklank nemen je mee in hun prachtige, dromerige wereld.

They Marry is al zo'n prachtige opener. Het kalme ritmische, ietwat langzame getokkel op de gitaar met het prachtige tingelende geluidje er onderdoor en dat in combinatie met Mi's gezang zetten de toon voor dit hele album. Metten droom je weg en vergeet de wereld om je heen.
Andere stand-out track is wat mij betreft A Word In Your Belly. Prachtig instrumentaal gebruik, ondanks, of juist dankzij het minimale gebruik hiervan. De klanken stromen je tegemoet, of eigenlijk: druppelen je tegemoet. Eventjes kun je niets anders dan puur genieten.

Zo ook de rest van dit album, heerlijk kalmerend. Puur, lief, mooi, eerlijk, diep, u zegt het maar. Prachtig voor onder de sterren of na een zware dag. Eigenlijk altijd fijn om je even te verliezen in de wereld van Mi en L'au, en eventjes te doen alsof je zelf op dat prachtige plekje woont, in die Finse bossen.

avatar
3,0
Maar live dodelijk saai....

Althans, in Vera destijds, in afwachting op het concert van het jaar, Akron/Family. Of had ik misschien toch op de grond moeten gaan zitten om het wel goed te kunnen waarderen zoals de hippies voor me? Wie weet, maar gelukkig zijn ze op plaat een stuk overtuigender. Mooi omschreven nevyn, kan mij er prima in vinden.

avatar
4,0
Hippies voor je? Ik was de eerste die ging zitten, toen volgde iedereen. Dus dat was ik . Bij Mi & L'au kun je niet anders dan zitten en genieten. Prachtige lieve plaat.

avatar
jeko
Zag ze in Ekko als voorprogramma van Akron/Family en eerlijk gezegd maakte Mi and L'au meer indruk op me.Super langzame nummers met enkel gitaar en zang, maar o zo mooi.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:26 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:26 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.