MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

King Creosote - From Scotland with Love (2014)

mijn stem
3,74 (61)
61 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Score
Label: Domino

  1. Something to Believe In (3:15)
  2. Cargill (3:16)
  3. Largs (3:54)
  4. Miserable Strangers (4:48)
  5. Leaf Piece (5:32)
  6. For One Night Only (4:10)
  7. Bluebell, Cockleshell, 123 (2:09)
  8. One Floor Down (3:06)
  9. Crystal 8s (2:13)
  10. Pauper's Dough (5:06)
  11. A Prairie Tale (1:36)
  12. Favourite Girl * (6:01)
  13. Steely Sea * (1:54)
  14. Marie Celeste * (3:13)
  15. Carry on Dancing * (2:32)
  16. Hair of the Dawn * (3:34)
  17. Return Ticket * (2:33)
  18. 678 * (3:37)
  19. Bringing in the Bales * (4:21)
toon 8 bonustracks
totale tijdsduur: 39:05 (1:06:50)
zoeken in:
avatar van clayhill
5,0
Zoals altijd : Prachtig ! Verkeerde hoes.... het album hoort bij een documentaire over de geschiedenis van Scotland (British Sea Power ging dit project voor met het vergelijkbare "From the sea to the land beyond") . De dubbelelpee heeft nog eens 8 extra nummers.

avatar van snarf349
Bijzondere singer-songwriter uit Schotland die het voor elkaar krijgt om alleen maar goede platen uit te brengen.
De muziek in combinatie met zijn uniek stemgeluid is iedere keer weer een genot om te horen.
King Creosote - For One Night Only (Official Video) - YouTube
King Creosote - Something To Believe In - YouTube

Helaas bijna geen aandacht hier op MM.

avatar van erwinz
4,0
Recensie op de krenten uit de pop:
De krenten uit de pop: King Creosote - From Scotland With Love - dekrentenuitdepop.blogspot.nl

Ik ben de naam King Creosote de afgelopen jaren een paar keer tegengekomen in lovende recensies en zelfs in jaarlijstjes, maar tot voor kort had ik nog geen noot van de muziek van het alter ego van de Schot Kenny Anderson gehoord en dit ondanks het feit dat deze Kenny Anderson inmiddels stapels platen schijnt te hebben gemaakt.

Het veranderde allemaal toen een paar weken geleden From Scotland With Love hier op de mat viel. Sindsdien ben ik langzaam maar zeker zeer gehecht geraakt aan de muziek van King Creosote.

From Scotland With Love is de soundtrack bij een BBC documentaire over al hetgeen waar Schotland trots op is, maar de muziek komt ook zonder de bijbehorende beelden (die overigens bedoeld zijn voor de aankomende Commonwealth Games) uitstekend tot zijn recht.

From Scotland With Love staat, hoe kan het ook anders, bol van de Schotse invloeden. Dat hoor je in het Schotse accent van Kenny Anderson, maar ook in de muziek waarin Britse folk wordt vermengd met Keltische invloeden.

Persoonlijk ben ik vooral onder de indruk van de meer ingetogen songs op From Scotland With Love, maar ook als King Creosote het tempo opvoert, houdt de nieuwe plaat van de Schot je op het puntje van je stoel.

From Scotland With Love eert de rijke geschiedenis van Schotland en is daarom een hele diverse en ook bijzonder tijdloze plaat. In de meeste tracks overheersen de ingetogen klanken, maar King Creosote kan ook flink uitpakken met strijkers en blazers of een heel kinderkoor. Het mooist zijn echter de stemmige songs waarin King Creosote muziek maakt die ik persoonlijk niet associeer met de muziek van anderen en wat mij betreft dus uniek is. Het zijn mooie ingetogen folky popliedjes die steeds weer zijn voorzien van bijna klassieke intermezzo’s, wat de muziek van King Creosote een geheel eigen karakter geeft.

From Scotland With Love is mogelijk niet heel representatief voor het rijke oeuvre van Kenny Anderson, maar wat is het mooi. In muzikaal opzicht steekt het allemaal buitengewoon knap in elkaar. Een zich buitengewoon langzaam voortslepend klassiek intermezzo kan zomaar overslaan in een heerlijk uptempo popliedje dat zo lijkt weggelopen uit de 80s, maar ook de weg van uptempo naar bijna verstild wordt door King Creosote op knappe en inventieve wijze doorlopen.

Ik denk dat alles pas op zijn plaats valt wanneer je de muziek op From Scotland With Love combineert met de bijbehorende beelden, maar je kunt de nieuwe plaat van King Creosote natuurlijk ook voorzien van eigen beelden.

De afgelopen week werd ik zo vrolijk van de muziek van King Creosote dat ik ben begonnen aan een voorzichtige verkenning van de rest van zijn oeuvre. Ook het vorig jaar verschenen That Might Well Be It, Darling durf ik inmiddels al een bescheiden meesterwerk te noemen; een predicaat dat ook van toepassing is op het verrassende en uiteindelijk vooral wonderschone From Scotland With Love. Erwin Zijleman

avatar
ohmusica
Prachtig verrassend werk van deze bijzondere singer-songwriter. Het sprankelt en het is sfeervol. Unieke stem. Verder sluit ik me aan bij erwinz en de andere voorgangers.

avatar van OscarWilde
4,5
Kende het ook nog niet, maar lijkt mij een leuk project (was uiteraard grote fan van BSP's from the sea to the land beyond, dus als ik dat hier vermeld zie). Eens oppervlakkig geluisterd, en doet me wat denken aan Gorky's Zygotic Mynci. Veelbelovend!

avatar van Manuel
3,5
Op Spotify staat een versie met een andere hoes en maar 11 nummers. Weet iemand hier meer van?

avatar van Lura
4,5
De hier vermelde hoes is niet de originele. De cd heeft 11 nummers, de dubbellp 19.

avatar van coldwarkids
Manuel schreef:
Op Spotify staat een versie met een andere hoes en maar 11 nummers. Weet iemand hier meer van?


Nee hoor zelfde hoes. Misschien dat er een persoon minder op staat dan ofzo ?

avatar van Manuel
3,5
Hoes is al aangepast

avatar
Vento Vivimus
Weer een mooi album van deze Schot met blauw bloed. Al mis ik de muzikale omlijsting van Jon Hopkins.

avatar van davido1986
Ben benieuwd, zijn vorige samenwerking met Jon Hopkins vond ik hemels.

avatar van Broem
3,5
Eindelijk de tijd om de laatste King Creosote eens goed te luisteren. Zijn album Diamond Mine is het afgelopen jaar in mijn top 10 geslopen. Een weergaloos album dat wel moest 'vallen' voordat ik het op zijn merites kon beoordelen. Die inspanning werd ruimschoots beloond. From Scotland with Love is m.i. meer een singer songwriter album. Vrij rustige songs gezongen met een schots accent wat mij meer opvalt dan bij Diamond Mine. De spanning op From Scotland is een constante. Geen absolute hoogte- of dieptepunten maar een goed album. Mijn voorkeur (wellicht geen vergelijk omdat Diamond Mine een Co. Produktie is) gaat toch uit naar de variatie van Diamond Mine. Laat ik dat vergelijk los blijft een prima album over met mooie ingetogen popsongs, gezongen door een schot die trots is op z'n afkomst en dat met liefde laat horen.

avatar van bommel
4,0
Broem schreef:
Geen absolute hoogte- of dieptepunten maar een goed album. Mijn voorkeur (wellicht geen vergelijk omdat Diamond Mine een Co. Produktie is) gaat toch uit naar de variatie van Diamond Mine. Laat ik dat vergelijk los blijft een prima album over met mooie ingetogen popsongs, gezongen door een schot die trots is op z'n afkomst en dat met liefde laat horen.

Helemaal mee eens. Naast Diamond Mine vind ook That Might Well Be It etc iets beter, maar het blijft de moeite waard. Authentieke muziek.

avatar van Gerben61
3,5
Yes! Gevonden. Was 2 weken geleden in platenzaak in Lucca in Italie. Daar werd deze muziek gedraaid. Nu maar eens luisteren of dit ook mooi is zonder de zomersfeer in Lucca.

avatar van Broem
3,5
En toen bleef het lange tijd stil rondom dit album van King Creosote. Een release waar ik erg lang naar uit heb gekeken vanwege de bewondering voor Diamond Mine. Vandaag maar weer eens een draaibeurtje gegeven en ik krijg de neiging om m'n stem een halve * te verlagen. Album kan met niet de hele draaibeurt boeien en krijg de neiging om voortijdig 'op te hangen'. Een van de teleurstellingen van 2014 (die toch nog 3,5 - 4* krijgt) Wellicht waren mijn verwachtingen te hoog gespannen.

avatar van brt
4,0
brt
Ik draai deze ook minder dan ik had verwacht. Op eerste gehoor sprak ie me erg aan, maar als je de cd weinig draait 'mist' er blijkbaar toch iets.

Ik luister nu Asleep Versions van Jon Hopkins met op het 1e liedje weer vocalen van KC. Dat is toch wat me meer aanspreekt. Dit is wat minder abstract, en ook heel erg goed gedaan. Ik zal het nog een paar kansen geven en laat mijn beoordeling nog even op 4*

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 10:26 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 10:26 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.