MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Golden Earring - Greatest Hits (1993)

mijn stem
3,50 (5)
5 stemmen

Nederland
Rock
Label: Arcade

  1. Back Home (3:51)
  2. Holy Holy Life (3:54)
  3. Buddy Joe (3:49)
  4. Radar Love (5:03)
  5. Instant Poetry (4:57)
  6. Kill Me (Ce Soir) (3:25)
  7. Sleepwalkin' (4:58)
  8. Bombay (3:52)
  9. Weekend Love (4:14)
  10. Long Blond Animal (3:35)
  11. Twilight Zone (4:29)
  12. The Devil Made Me Do It (3:22)
  13. When The Lady Smiles (5:38)
  14. Clear Night, Moon Light (3:25)
  15. Quiet Eyes (4:01)
  16. My Killer, My Shadow (4:06)
  17. Turn The World Around (5:32)
totale tijdsduur: 1:12:11
zoeken in:
avatar van notsub
4,0
Ik heb deze al jaren in huis en voor mij voldoet deze verzamelaar uitstekend als een mooi hit-overzicht van de overbekende band uit Den Haag.

avatar van gaucho
4,0
Nou, er zijn natuurlijk betere en uitgebreidere verzamelaars van Neerlands rocktrots. De 2- danwel 4CD-boxset The Devil made me do it met name, maar het moet gezegd: als je al het beste (in elk geval de hits) van de Earring op 1 CD wilt persen, is dit een geslaagde poging. Mijn eigen selectie zou in dat geval niet zo heel veel anders geweest zijn, al mis ik wel She flies on strange wings en in mindere mate Stand by me.

Hier staan praktisch alle singles op waarmee ik als jonge Earring-fan opgroeide en die ik ook in veel gevallen op single heb gekocht. Later wel heb ik nog wel bovengenoemde 2CD-comp aangeschaft, plus een flink aantal reguliere albums.
Tuurlijk, de jaren zestig vallen hier buiten de boot, maar toen had de band sowieso een heel ander geluid. De hardrock-koers werd pas ingezet met Back home (1970), en daar trapt deze compilatie dan ook af. Mooi overzicht voor iedereen die zijn Earring-verzameling tot 1 CD wil beperken. Maar is er überhaupt iemand die dat wil?

Ik tikte deze CD destijds goedkoop op de kop, ik meen voor fl. 14,95 bij Van Leest. Het was mijn eerste Earring-verzamelaar destijds en ik was daar heel tevreden mee. Door Arcade uitgebracht voor de Duitse markt (Arcade Deutschland, jawel), want rond deze tijd groeide het Arcade-imperium uit tot een multinational die zijn verzamelaars in heel West-Europa aan de man bracht. Er was toen erg veel vraag naar dit soort materiaal, bijna niet meer voor te stellen. De tijden zijn veranderd, net wat u zegt.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 03:58 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 03:58 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.