Dit album betreft mijn kennismaking met het obscure sub-genre Raga/Wereld. Een erg interessante overigens. De muziek is niet bepaald makkelijk om te beschrijven;
Het is een acoustische mix van Afrikaanse percussie en snaar-instrumenten als (alt)viool en cello. Een erg ethisch album met een wereldgevoel. Op het eerste gehoor lastige muziek. Maar als je er eens aan begonnen bent raak je verslaafd aan de repetitieve thema's, kakofonische crescendo's en die nummers die allemaal heerlijk in elkaar overvloeien. Het minimalistische op deze plaat is allemaal acoustisch; dat maakt het nog een tikkeltje extra bijzonder. (Het latere ambient-werk van bijvoorbeeld Eno is allemaal electrisch).
Al met al een fijn staaltje alchemie waarbij wat mij betreft, met het eenvoudige instrumentarium dat Third Ear Band destijds terbeschikking had, een stukje metaal is omgezet in een plakaat goud.
4/5 *