MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Shannon Lyon - The Lights Behind (2014)

mijn stem
4,00 (6)
6 stemmen

Canada
Roots
Label: Busted Flat

  1. The Lights Behind (4:00)
  2. Black Windows (3:20)
  3. I Crossed the Ocean (3:36)
  4. Oh Why (3:08)
  5. Mod's Rule (4:24)
  6. Jenny's Song (2:26)
  7. Barcelona (3:32)
  8. In All Honesty (3:52)
  9. Suddenly (4:01)
  10. You Showed Me How (4:42)
  11. Dirty Old South (3:52)
  12. Soul of the World (4:15)
  13. Nobody Else (2:53)
  14. Cornerstore (3:50)
  15. Last Time I Cried (4:20)
  16. Right Time of the Year (3:58)
  17. Ok Guy (3:18)
totale tijdsduur: 1:03:27
zoeken in:
avatar van Bartjeking
3,5
Mooi Album, ik zag hem hoog in een American chart staan en heb het een kans gegeven. Mooie eerlijke rootsmuziek. Eerst heb ik hem een beetje op de achtergrond gedraaid, maar plots werd mijn aandacht getrokken toen hij in het nummer 'Dirty Old South' ineens over Limburg en Eindhoven zong; chauvinist dat ik ben. Een paar nummers minder, had de plaat misschien wat meer bite gegeven, maar het blijft een fijne ontdekking zo vlak voor het einde van 2014.

avatar van Joshua68
4,5
Limburg, Eindhoven.. Hij heeft inderdaad lange tijd in Europe doorgebracht, waaronder meerdere jaren in Nederland. Twee van zijn beste albums (Wandered - 2003 en Safe Inside - 2005 - niet op MuMe) zijn geproduceerd door BJ Baartmans en opgenomen in een studio in Limburg (Boekend).
Hij maakt prachtige roots/singer-songwriter muziek en heeft een perfecte stem voor dit soort weemoedige en melancholische liedjes.
Dit album bestaat overigens voor de helft uit nieuwe songs en voor de helft uit songs uit zijn hele carriere die voor dit album geheel nieuw zijn opgenomen. Voor mij een van mooiste albums van afgelopen jaar.

avatar van Lura
Die Baartmans loopt trouwens al heel lang mee in het muziekwereldje, echter totaal onbekend op dit forum. Zag hem reeds in de 80er jaren live optreden.

avatar
Hendrik68
Mijnheer treedt op 12 september op tijdens het Take Root festival. Zodoende dit album vluchtig beluisterd. Klinkt niet slecht. Eh Lura, weet je wel zeker dat je hem in de 80's op zag treden? Bij alle info die ik lees staat dat hij in 1990 begon in de band Strange Days. Niet dat het zo heel belangrijk is.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 03:15 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 03:15 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.