MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Dave Brubeck Quartet featuring Jimmy Rushing - Brubeck & Rushing (1960)

mijn stem
4,12 (4)
4 stemmen

Verenigde Staten
Jazz
Label: Columbia

  1. There'll Be Some Changes Made (2:06)
  2. My Melancholy Baby (3:59)
  3. Blues in the Dark (4:39)
  4. I Never Knew (I Could Love Anyone Like I'm Loving You) (2:29)
  5. Ain't Misbehavin' (3:23)
  6. Evenin' (4:12)
  7. All by Myself (2:31)
  8. River, Stay 'Way from My Door (4:24)
  9. You Can Depend on Me (3:31)
  10. Am I Blue? (2:52)
totale tijdsduur: 34:06
zoeken in:
avatar van AdrieMeijer
4,0
Een heerlijke plaat, ergens tussen de jazz en de blues in. Echt zo´n cd voor in de auto, volume open en lekker meezingen. Erg avontuurlijk is het niet, Dave Brubeck heeft wel ingewikkelder platen gemaakt, maar het hoorbare spelplezier maakt alles goed. En die sax van Paul Desmond is natuurlijk altijd cool , al is het op het eerste gehoor een wat vreemde combinatie met de schurende stem van Jimmy.

avatar van heartofsoul
4,5
Tot mijn verrassing werd dit album toegevoegd door Supersid, waarvoor mijn dank
(het toevoegen wil mij tot op heden nog niet zo lukken, maar dit geheel terzijde). Dit is naar mijn smaak namelijk een goed gelukt album, hoewel de combinatie van Dave Brubeck en de bluesshouter Jimmy Rushing niet voor de hand ligt. Brubeck vroeg Rushingen trouwens of hij echt wel met zijn Quartet in zee wilde, maar Rushing wist zeker dat het een goed idee zou zijn... En hij heeft zich naar mijn mening niet vergist. De samenwerking heeft zijn vruchten afgeworpen, en het resultaat is zeer bevredigend, al hoor ik Jimmy Rushing (natuurlijk) nóg liever met bijvoorbeeld Count Basie, voor wie hij zo'n 10 jaar lang de vaste vocalist was.

Toen dit album in 1998 op cd verscheen was ik al liefhebber van Rushing (hij behoort tot mijn favoriete jazzvocalisten), maar deze samenwerking met Brubeck kende ik nog niet. Heb de cd toen onmiddellijk aangeschaft, en raakte toen ook gelijk gecharmeerd van Brubeck.

avatar
3,5
Ik kan niet wennen aan Jimmy Rushing's stem bij het Dave Brubeck kwartet.

avatar
3,5
Nu 4 jaar later kan ik meedelen dat ik de combinatie DaveBrubeck Quartet en Jimmy Rushing ben gan waarderen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:29 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:29 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.