MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

C+C Music Factory - Gonna Make You Sweat (1990)

mijn stem
2,75 (20)
20 stemmen

Verenigde Staten
Dance
Label: Columbia

  1. Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now) (4:06)
  2. Here We Go Let's Rock & Roll (5:43)
  3. Things That Make You Go Hmmmm.... (5:24)
  4. Just a Touch of Love (Everyday) (5:39)
  5. A Groove of Love (What's This Word Called Love?) (10:01)
  6. Live Happy (7:23)
  7. Oooh Baby (4:53)
  8. Let's Get Funkee (4:30)
  9. Givin' It to You (4:52)
  10. Bang That Beat (5:36)
  11. Shade (8:18)
totale tijdsduur: 1:06:25
zoeken in:
avatar van musicfriek
3,5
Was verbaasd dat deze nog niet toegevoegd was. Toch geen slecht album vind ik zelf. Gonna make You Sweat blijft een ijzersterke danceplaat.

Here We Go en Things That... waren ook knappe nummers. Volgens mij overleed een van de producers vrij snel na de release van dit album. Het succes was toen ook gelijk over met dit collectief.

avatar van herman
*Everybody Dance Now!*

Was een van mijn eerste vinylsingletjes destijds. Samen met Opposites Attrack en Ice Ice Baby.

avatar van vigil
3,0
weinig stemmen en weinig berichten bij toch een redelijk bekend album met een aantal flinke hitsingles.

avatar van herman
Van een flink gevierd producersduo ook nog eens. Maar goed, destijds kocht ik nog ik amper albums (ik geloof alleen Technotronic dat jaar).

avatar van thelion
3,0
Clivilles & Cole geweldig producers duo die wisten hoe je goede dance-tracks moest maken........ en dit album staat er vol mee.......

Later hebben ze onder de naam Clivilles & Cole nog een geweldige hit gehad met Pride (A Deeper Love)

@ friek David Cole overleed op 24 januari 1995........

avatar van T.O.
Hij was ook producer (en volgens mij medecomponist) van mainstream-artiesten in die tijd, zoals Mariah Carey.

avatar van RogerV
3,0
Clivilles & Cole waren pioniers als het gaat om commerciele dancemuziek.

Deze cd is niet onaardig maar daar is het ook wel mee gezegd. Titelnummer blijft geweldig overigens evenals dat geheimzinnige Shade aan het einde.

avatar van Shelter
3,5
voor die tijd toch echt heel goed vind ik zelf.
nummer 1 en 3 vind ik echt goed zelfs nu

avatar van Boermetkiespijn
1,5
Er staan inderdaad enkele nummers op deze cd die best om aan te horen zijn. Dat in groot contrast met de rest, wat tenenkrommend slecht is. Niet om aan te horen gewoon.

Een duidelijk voorbeeld van wat de jaren '90 kapot hebben gemaakt.

avatar van Twinpeaks
2,5
Wel heel erg tijdgebonden album. Dat maakt het nog niet slecht ,maar als ik het anno 2016 opzet werkt het meer op de lachspieren. Met die samples die te melig zijn om over naar huis te schrijven. Wat buiten kijf staat is dat dit duo toch wel de gave had om knappe dansbare tracks te maken. Heel soms komt deze uit zijn hoesje ,maar dan is het na nummer 3 wel weer over met de pret.
2 en halve pingel.

avatar
Mssr Renard
Ik gebruik deze plaat en met name de single Everybody Dance Now als voorbeeld hoe seksistisch en smerig de muziekindustrie is.

De single was ingezongen door Martha Wash van oa The Weather Girls maar omdat ze te dik was mocht model Zelma Davis in de muziekvideo terwijl ze de zanglijnen lipsyncte. Martha wilde credits maar kreeg die in eerste instantie niet.
Tot op de dag van vandaag denken veel mensen nog steeds dat de dame op de cd-hoes en in de muziekvideo de zangeres is.

Ik vind het walgelijk maar ga daar geen score aan hangen, omdat het om de muziek moet gaan, en die boeit me niet. Ik heb te weinig verstand van eurohouse om te bepalen of dit echt goed is.

avatar van RogerV
3,0
Mssr Renard schreef:
Ik gebruik deze plaat en met name de single Everybody Dance Now als voorbeeld hoe seksistisch en smerig de muziekindustrie is.


Dat soort praktijken waren vooral in de late 80's en in de 90's behoorlijk veel voorkomend. Rondom Technotronic en Milli Vanilli waren soortgelijke schandalen. Een goed ogend iemand die niet kan zingen + iemand die goed kan zingen maar niet sexy is, was waarschijnlijk goedkoper dan iemand die bij beide disciplines door de test komt.

Ook de hits van Paul Elstak waren niet door blikvanger Shaydie gezongen maar door Ingrid Simons (die ook voor T-Spoon zong), de moeder van Eva.

avatar
Mssr Renard
Interessant. Dat wist ik niet.
Al heb ik wel het idee dat het van alle tijden is.

Bands uit de jaren 60 stonden er ook om bekend. Bijvoorbeeld Herman's Hermits schijnen bijna niets te hebben ingespeeld.
Maar ik wijk af.

avatar van caravelle
De Rolling Stones hadden ook een pianist achter de gordijnen of onder het podium. Ene Ian Stewart. Die mocht gewoon niet meedoen.

avatar van RogerV
3,0
Ik heb het idee dat het gebruik van het vervangen van het scheiden van een vocalist en een fotomodel voor een videoclip vooral iets van die tijd was.

Martha Wash deed overigens hetzelfde voor het Italiaanse Black Box. Die hadden ook een of ander fotomodel voor de performance.

avatar van Arrie
RogerV schreef:
Ik heb het idee dat het gebruik van het vervangen van het scheiden van een vocalist en een fotomodel voor een videoclip vooral iets van die tijd was.

Deze zin is echt te ingewikkeld voor me.

Gelukkig is de naam van Martha Wash wel in ere hersteld. Zij is tegenwoordig bekender dan die fotomodellen.

avatar van RogerV
3,0
Arrie schreef:
(quote)

Deze zin is echt te ingewikkeld voor me.

Gelukkig is de naam van Martha Wash wel in ere hersteld. Zij is tegenwoordig bekender dan die fotomodellen.


Ah had de zin herschreven zonder de troep weg te halen.

Maar ik heb dus het idee dat het inzetten van een fotomodel in plaats van de minder aantrekkelijke echte zangeres echt iets van die tijd is.

avatar van T.O.
Een paar dagen geleden was een leuke Top 2000 stories uitzending op tv, waarin Martha Wash haar verhaal doet over deze kwestie. Ze vertelde iets in de trant van een gestolen demo, waarvan stukjes opname op deze plaat en die van Black Box eindigden. Tweemaal heeft ze een advocaat ingeschakeld. Heb ik nooit geweten, hoewel ik normaal gesproken dol ben op dit soort trivia
Als je de nummers achter elkaar luistert, zijn de vocale gelijkenissen ook wel helder natuurlijk.


avatar
Was er ook niet een versie van Gonna Make You Sweat( Everybody F*CK Now )?

avatar van Arrie
Jazeker, van Sissy Penis Factory.

avatar van Poles Apart
Die versie paste wat dat betreft goed in het rijtje "James Brown is Dead" (L.A. Style), "James Brown is Still Alive" (Holy Noise), en "Michael Jackson is in Heaven Now" (Obscure FM) uit die tijd. Dit drietal was (als ik me niet vergis) van Nederlandse origine.

avatar van Kos
Kos
Klopt. Wessel van Diepen was die eerste.

avatar van Arrie
Holy Noise was een project van Paul Elstak geloof ik.

Je vergeet trouwens 'Who the Fuck is James Brown' van Traumatic Stress.

avatar van Venceremos
En je vergeet in dat rijtje ook nog Vater Abraham Ist Tot van 7 Sons.

avatar van gaucho
2,5
Nou, als we dan toch allerlei jaren 90-flauwekul aan het toevoegen zijn: het is een ander genre, maar onze eigen Peter Koelewijn zorgde voor een ander dramatisch dieptepunt met die cover van die Smokie-single. Ja, wij Nederlanders waren er in die tijd tamelijk goed in, in dit soort novelty-singles die waren gebaseerd op onderbroekenlol...

Back on topic voordat een moderator hier komt vegen: Gonna make you sweat (het nummer) is in het genre van de commerciële dance-pop uit begin jaren negentig toch wel een klassiekertje. Clivillés & Cole hielden er veel productieklussen voor anderen aan over (o.a. Mariah Carey en zelfs Aretha Franklin's A deeper love), maar onder de vlag van C+C Music Factory wisten ze dat succes nooit meer te evenaren. Al hadden ze met de vier singles wel vier nummer 1-hits op de US Dance charts, een uitzonderlijke prestatie.

De andere drie singles (de nummers 2 t/m 4) zijn aardig; Things..., met die samples van James Brown en de Incredible Bongo Band, is zelfs nog heel behoorlijk, maar daarna zakt dit album wel behoorlijk in. De aanpak wordt dan meer een maniertje, een trucje: veelal dezelfde elektronische groove, lekkere zangstem erover die een aardig melodietje zingt, samples, een rapper erbij... Alles bij elkaar te weinig voor een voldoende.

avatar van PEN15
Er is hier in korte tijd aardig wat over bijgepraat. Zo rond 2015 wilde ik hier ook wat kwijt met name over 49ers, die zou je aan dit lijstje kunnen toevoegen. 49ers hadden ook nog een vervolgalbum met nummers die dan geen geleende zangfragmenten meer bevatten of met een playbackend fotomodel, maar weer de naamloze zangeres-formule. Ik had zeer lang de indruk dat dit weer Martha Wash was, maar blijkt nu na dieper onderzoek ene Ann Marie Smith te zijn. Er is kennelijk ook een the 49ers uit 2007, maar die bedoel ik niet.

Dit waren inderdaad zoals hierboven al aangegeven veel voorkomende praktijken in de jaren tachtig en vroege jaren negentig. Dieter Bohlen deed in de videoclips van Modern Talking ook elke keer alsof hij de refreinen zong en een arsenaal aan muziekinstrumenten kon bespelen en ik geloofde het nog ook.

Verder kan ik slechts zeggen dat Everybody Dance Now een echte inhoud voor een tijdscapsule is van het jaar 1990, dat prijsnummer haalt een brok herinnering bij me omhoog alsmede die bleke platenhoes die ik destijds overal zag hangen, vooral achter de toonbank van de platenzaken als populaire koop van het moment. Het werd nog veel gebruikt in films zoals dat merkwaardige after-credits dansgedeelte in de film Evan Almighty *voila*. Deze houseact is trouwens ook een van de weinige met hun eigen video game; Power Factory Featuring C+C Music Factory voor de 16-bits Sega Mega Drive CD Rom speler. Ik heb na al die jaren nog steeds geen flauw idee waar dàt nou over gaat.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:07 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:07 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.