MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Whale - We Care (1995)

mijn stem
3,02 (22)
22 stemmen

Zweden
Rock
Label: Hut

  1. Kickin' (3:47)
  2. That's Where It's At (4:15)
  3. Pay for Me (4:24)
  4. Eurodog (3:36)
  5. I'll Do Ya (8:26)
  6. Electricity (4:13)
  7. Hobo Humpin' Slobo Babe (3:59)
  8. Tryzasnice (4:45)

    met Tricky

  9. Happy in You (4:58)
  10. I Miss Me (4:11)
  11. Young, Dumb 'N Full of Cum (5:13)
  12. I'm Cold (8:26)
  13. Born to Raise Hell (1:15)
totale tijdsduur: 1:01:28
zoeken in:
avatar van starbright boy
4,0
Wie kent ze nog?

avatar
SelmaDuim
jeetje bijna vergeten :O

avatar van ravenstein
Hobo Humpin' Slobo Babe blijft een knaller van een nummer! Yeah, Yeah, YEAH,YEEEEEAAAAAAAH!!

avatar van mathias
nog nooit van gehoord, wat is dit?

avatar van starbright boy
4,0
Een maffe zweedse rockband met op dit album hier en daar een lichte hiphopinvloed. Ze scoorden in de jaren '90 één enorme hit met Hobo Humpin' Slobo Babe. Een van de leukste eendagsvliegen van de jaren '90.

avatar van mathias
klinkt in ieder geval interessant
toch eens dat nr zoeken denk ik

avatar van PsychoBoyJack
pay for me vond ik destijds ook een leuk plaatje ( + grappige clip )

avatar van FunkStar
2,5
1994. Whale scoort een hit met de knaller Hobo Humpin' Slobo Babe, wat zou het eigenlijk betekenen?
Daarna hebben we niets meer van ze vernomen.

avatar van berwt
3,5
Pay for me is nog een radiohitje geweest (hier in belgie toch).
Ik vind dit toch een bizondere plaat. In het begin was ik ook ferm ontgoocheld, maar ik denk dat ik te jong was. Een 5tal jaar later (ik was toen 20 heb ik dit album herontdekt. Dit is een schitterende psychedelische rockplaat met enkele prachtige triphopnummers (Electricity, Tryzasnice, Young dumb 'n' full of cum (wat een titel alleen al)). Mijn favoriete plaat om stoned bij te worden. Jammer dat we daarna niets meer van deze Zweden gehoord hebben.
4*

avatar van deric raven
2,5
Tricky verleende bij 4 nummers zijn medewerking wat het triphop gehalte ook grotendeels verklaart.

avatar
Joy
Hobo Humpin' Slobo Babe

man die plaat verdiend een plaats in de top 2000

dit is muziekgeschiedenis, ongeacht of de rest van de plaat bagger is of niet

werelds dat plaatje, dito clip

mafkeze van het zeer fijne soort

avatar van deric raven
2,5
Vandaag nog eens geluisterd, en hij klinkt toch wel gedateerd. Tricky ook vaker beter in vorm gehoord. Halfje naar beneden ondanks Hobo Humpin' Slobo Babe.

avatar
haveman
Hobo Humpin' Slobo Babe is het enige nummer dat ik ken van dit album en die klinkt imo niet gedateerd. Mag van mij ook in de top 2000.

avatar van Saldek
jaaáááááÁÁÁ!!! Dát was nog eens lache! Nostalgie bovenste plank.
Ik weet niet of het waar is, maar heb me eens laten vertellen dat dit een soort van project is geweest van wat Zweedse komieken.
Gedateerd of niet, 'Hobo.....' vind ik nog altijd kunnen (en kickin') en de rest zou ik nog steeds wel eens willen horen.

avatar
Meneer Bungel
berwt schreef:
Jammer dat we daarna niets meer van deze Zweden gehoord hebben.
Whale - All Disco Dance Must End in Broken Bones (1998)

avatar van Supersid
3,5
Ook "Pay For Me" is een topnummer, de rest helaas een stukje minder...

avatar
zaaf
leuke frisse plaat. stuitert alle kanten op, maar op een of andere manier klopt het. en klinkt het minder tijdgebonden dan ik tevoren had gedacht.

avatar van starbright boy
4,0
Ouwe lul van 46 en zijn nostalgietrip deel zoveel. Weer een opgenomen cassettebandje via de kringloop een ruime kwart eeuw later vervangen door de CD en voor het eerst in lange tijd beluisterd.

1994: Beck kwam met Mellow Gold. Tricky bracht zijn eerste singles uit en een Zweeds trio dat erg media savvy was bracht een debuutsingle uit met een clip (van de toen hippe Mark Pellington, bekend van Gypsy Woman van Crsytal Waters, Drive van REM en Jeremy van Pearl Jam) waar MTV zowat een orgasme van kreeg. Het had alles. De clip was naughty en gek. Het nummer was rock, zat vol pophooks en was duidelijk beinvloed door Hiphop. En het zat vol met typische jaren '90 knipogen. MTV draaide het suf en het werd een behoorlijke hit en haalde zelfs de alternatieve stations in de VS, In de jaren '90 waren de hitlijsten wilder dan ooit en stonden er veel extremen in de top 40. De hardste nummers die ooit hits werden, de platste dingen ooit en de wildste stijlcombinaties ooit. Dat viel allemaal in dat decennium.

Je zou een eendagsvlieg verwachten en dat was Whale ook wel een beetje. Opvolgers als Pay For Me waren lang niet zo succesvol en ook dit album deed het een jaartje later veel minder dan de hit. Toch was het bandje met dit stijlenallegaartje een bewoner van mijn walkman en heb ik ook de mindere opvolger destijds beluisterd. Dit album buitelt heerlijk alle kanten op en je weet nooit hoe groot de knipoog is. Er zit door de hele CD een heel flink (misschien wel Zweeds) popgevoel en meest poppy nummers vind ik naast de single het leukst (Pay For Me, Happy In You, I'm Cold en Born to Raise Hell), maar ze komen zelfs weg met een nummer een titel geven waar een pornoproducent zich toen al voor zou schamen.

Het album is ontzettend jaren '90 (en andere gekkige 90's acts als de vroege Beck, Forest For The Trees of Bran Van 3000 zijn nooit ver weg. Maar tegelijk voelt het nog steeds fris en vol ideeën. En daarmee viel dit terughoren me eigenlijk nogal mee. Leuker dan verwacht.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:21 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:21 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.