MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Charalambides - A Vintage Burden (2006)

mijn stem
3,91 (35)
35 stemmen

Verenigde Staten
Folk
Label: Kranky

  1. There Is No End (7:49)
  2. Spring (5:20)
  3. Dormant Love (4:53)
  4. Black Bed Blues (17:37)
  5. Two Birds (12:40)
  6. Hope Against Hope (5:13)
totale tijdsduur: 53:32
zoeken in:
avatar van The Scientist
De eerste 3 nummers vond ik een beetje saai in de oren klinken, niet slecht, maar ook niet heel bijzonder. Daarna wordt het gelukkig een stuk aantrekkelijker, en ook wat variabeler, bij elkaar 4*

avatar
Toine Rorije
Vooral die lange nummers zijn mooi, inderdaad, de rest is niet meer dan aardig. Goed voor een ster of 3. Ik heb toevallig ook hun vorige album (Joy Shapes) gehoord vandaag en dat is dan toch wel van een hele andere orde.

avatar
Sietse
ik vind deze eigenlijk best tof, weer heel anders dan bijvoorbeeld Joy Shapes en Our bed is green.


Voor nu een 4,5 mogelijk later meer.

avatar
5,0
Ik heb 'm tot nu toe enkel op de crappy luisterpaal gehoord. En dat klonk al erg goed. Belooft dus veel goeds! Al vind ik Our Bed Is Green - mede door de afwisseling op dat album - nog een stukje beter, maar helemaal definitief kan ik dat natuurlijk nog niet zeggen. Joy Shapes moet ik nog steeds eens aanschaffen. Ik ga zodra ik A Vintage Burden eenmaal in mijn bezit heb rustig aan hun discografie achterstevoren doorlopen. Wie weet wat ik dan allemaal voor moois tegenkom.

avatar
Sietse
goed plan, al ben je dan nog wel ff bezig...vooral als je ook de solo projecten er bij gaat nemen.

trouwens een aanrader voor je is scorces, die hebben wel dingen samen met charalambides en fursaxa gedaan. Enkele van hun releases zijn als ik me niet vergis ook op het Wholly Other label uitgekomen.

avatar
5,0
Van Fursaxa heb ik nog helemaal niks. Is dat ook tof?

avatar
Sietse
ja zeker, vind ik wel heel erg mooi. Niet echt super makkelijk, maar ik denk dat jij het wel kunt waarderen.
Volgens mij staat er ergens op een website ook nog wel wat live materiaal van hen (haar)

misschien bij ecstatic peace of op de fursaxa website...ff googlen.

avatar
Sietse

avatar
5,0
Thanks, zal het binnenkort eens uitgebreid checken. Zie in ieder geval al dat ze albums op Time-Lag, Eclipse, Foxglove, ATP en Last Visible Dog hebben uitgebracht. Indrukwekkende namen dus dat zal wel goed zitten. Bedankt voor de tip!

avatar
Sietse
graag gedaan...

avatar
Sietse
ik heb deze ondertussen al naar de 5.0 gezet.

Wat een ontzettend mooie plaat is dit toch. Duidelijk te horen dat Christina Carter eigenlijk toch wel een hele mooi stem heeft.

Wat een geweldige band is dit toch...

avatar
5,0
De afgelopen maanden veel geluisterd, waanzinnig album inderdaad! Ook hier 5 sterren hoor.

avatar
basketballerke
Als recentelijke folk/roots maniak moest een album als 'A Vintage Burden' natuurlijk ook een keertje langskomen. De term 'Folk' kan misschien wel licht misleidend zijn, bijna alleen elektrisch, psychedelisch ondertoontje in de langere nummers, maar daardoor juist een heel divers album. Het eerste gedeelte is rustiger, meer folk gericht, waarna het tweede deel en vooral Black Bed Blues af en toe flink uithaalt. Als een hypnose is dat nummer, prachtig! Two Birds is zelfs nog wat mooier, tesamen met Spring m'n favoriet hier. Hope Against Hope eindigt de plaat dan weer in de rust van de eerste drie nummers. Geen zwak moment of verveling hier. 5 sterren meer dan waard dus, zelfs een voorzichtige top10 notering.

avatar van philtuper
4,0
Ik ben ondertussen aanbeland bij Black Bed Blues.

avatar van popstranger
4,0
Na de moeizame opener die uiteindelijk toch ook goed viel een intens album. Spring en Two Birds zorgen voor instant ontroering en Black Bed Blues verveelt geen seconde.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:57 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:57 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.