MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Black Marble Selection - Under Her Spell (2015)

mijn stem
3,54 (12)
12 stemmen

Nederland
Rock
Label: V2

  1. Again and Again
  2. Peace of Mind
  3. Modified Madness
  4. Took My Time
  5. Under Her Spell
  6. Birds of Paradise
  7. Effortless Progress
  8. No Better Place
  9. Ain't No Regular Joe
  10. Foxy Tails
zoeken in:
avatar van Lura
Heerlijke, energiek retro-album van een talentvolle Nederlandse band. Na oprichting schreef men in 3 maanden tijd genoeg eigen repertoire om een heel concert mee te kunnen vullen! Denk bij hun muziek aan The Kinks in hun begintijd.

avatar van heartofsoul
3,5
Nou, de liedjes vielen me een beetje tegen. De cd stond op in de winkel, en ik dacht: dat lijken de Outsiders wel, of the Pretty Things, maar dan met minder goede songs. Zal ook nog eens op Spotify luisteren.

avatar van pet
4,0
pet
The Black Marble Selection is een 6-mans band uit Tilburg, die een mix maken tussen rhythm & blues, garage en beat muziek. Denk hierbij aan bijvoorbeeld de Nuggets box, the Kinks, Love, dat soort werk. Nadat vorig jaar hun debuut EP nog in eigen beheer werd uitgegeven zijn de heren opgepikt door V2 die nu hun debuut album uitbrengen. Binnen 3 maanden (!) werd al het materiaal op deze plaat geschreven.

De referentie naar de sixties zijn ook hier volop aanwezig. Het album opent met een ontzettend fijn surf-gitaar geluid wat je meteen aan die periode doet denken. En als dan ook de rauwe stem van Jean Paul Lilipaly en de mond-harmonica van stal worden gehaald zit het met het sfeertje meteen goed. Die mond-harmonica is een fijn onderdeel van het geluid, die ervoor zorgt dat alle nummers net wat dynamischer zijn. Als opener Again and Again dan afgesloten wordt met een heerlijke gitaar solo, weet je: dit gaat genieten worden! Ieder nummer is namelijk raak op dit album, waarbij de muziek soms ook doet denken aan 'nieuwere' bands als de Allah-Las. Het is heerlijk retro en zit vakkundig in elkaar. Op het moment dat de verveling als luisteraar erin begint te sluipen komt het instrumentale Birds Of Paradiso voorbij, precies op het juiste moment. Door de gitaar-schema's doet het nummer Oosters aan, wat een erg fijne afwisseling is. No Better Place mag ook niet onvermeld blijven, wat een stukje minder zomers en vrolijk klinkt dan de rest. In plaats daarvan, klinkt het wat ruiger en meer garage-punk aan, zoals bijvoorbeeld The Sonics. Wederom een welkome afwisseling op het album.

Dit album kan wel eens de 'Allah-Las' van 2015 worden. Het is niet heel uniek of wereld-veranderend, maar het klinkt ontzettend lekker en zit bijzonder vakkundig in elkaar. Tijdens mijn research las ik dat er maar 2.5 jaar zit tussen het eerste optreden van de heren en dit album. Dat hoor je er niet aan af: het klinkt bijzonder professioneel. Er zitten niet echt uitschieters in het album, maar het voelt allemaal als een coherent geheel. Een heerlijk album waardoor ik meteen zin heb in de zomer!

Pat-sounds: Album The Black Marble Selection - Under Herr Spell (2015) - pat-sounds.blogspot.nl

avatar van Lexcoaster
God wat klinkt dit lekker. Even pindakazen.

avatar
4,5
Live optredens van deze band waren ook prima in orde, leuke mix van goede muzikanten die plezier maken gecombineerd met een charismatische zanger die het geheel wat meer uitstraling geeft. Helaas heeft de zanger de band verlaten en daarmee is het geheel toch wel een hoop van zijn kracht verloren. Draai het album nog steeds met veel plezier en zonder nummers te skippen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:42 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:42 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.