MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Koto - Masterpieces (1989)

mijn stem
3,86 (21)
21 stemmen

Italiƫ
Dance
Label: GDC

  1. Visitors (6:16)
  2. Time (6:02)
  3. Dragons Legend (6:27)
  4. Minoan War (5:48)
  5. Jabdah (7:11)
  6. Plain (5:40)
  7. Chinese Revenge (5:56)
  8. Japanese Wargame (6:26)
totale tijdsduur: 49:46
zoeken in:
avatar
Marcel²
Prachtige tracks op dit album van Koto. Italo Dance op zijn best. Visitors, Dragons Legend en Jabdah zijn op single uitgebracht. Een keer bij bol.com besteld en vreselijk lang moeten wachten op deze cd.

avatar van brooklyn
3,5
Die Koto kreeg het elke keer weer voor elkaar aanstekelijke tracks te maken, geweldig...

avatar van muziekhater
4,5
Klopt, van al het werk van Michiel v.d.Kuy (nog steeds actief volgens mij) is dit toch wel het hoogtepunt.

avatar van CorvisChristi
3,5
CorvisChristi (crew)
Masterpieces was mijn eerste synthdance-album en het blijft een klassieker in zijn soort.
De meeste tracks zijn bewerkt door Michiel van der Kuy, aangezien Visitors en Jabdah qua geluid toch net even anders klinken dan het origineel, sterker nog, ik vind deze versies beter.
Dragons Legend maakt dit album zeker de moeite waard, maar eigenlijk zijn alle tracks dat wel.
Alleen Chinese Revenge en in mindere mate Japanese Wargame klinken wat magertjes ten opzichte van de rest.

avatar van kareltjemusic
3,5
Koto was een italiaanse synth dance act, die redelijk scoorde in de italo top 20, (vooral in de randstad als zoetemeer,Den Haag, en in Rotterdam heel populair, en natuurlijk in de Spanse en Italiaanse badplaats disoctheken
Om 1 of andere duistere reden heeft Koto in 1989 zijn act verkocht aan Michiel van der Kuy.
Van de Kuy was oa bekend geworden van Laserdance.
Opvallend daarbij was, dat de muziek van Laserdance heeeel veeeel leek op die van Koto.
In de tijd dat de echte Koto bestond, is er nooit een album van geweest.
Toen vander Kuy de act overnam heeft hij alles opnieuw ingespeeld voor dit album, wat op zich aardig is gelukt.
Maar wie de originele CD singles, of de 12" heeft zal inderdaad wat verschil horen in deze versies.

Muziek was in de jaren 80 een sensatie, nu misschien een leuke herrindering aan vroeger, of aan een leuke vakantie, want in Italie en Spanje is het vrij veel gedraaid

avatar van BlauweVla
Was het nou ook Michiel van der Kuy met "James Brown Is dead" of was dat Wessel van Diepen? Of samen?

avatar van T.O.
Samen.

avatar van adri1982
3,5
Nog niet zo lang kwam de naam van deze elektronische band tegen in een spiksplinternieuw gebonden boek over de Nederlandse Top-40 (1965-2017). Omdat Jabdah in 1986 de eerste hitnotering van de band werd, ben ik dit nummer als eerste op YouTube gaan luisteren. Klinkt (*heel) mooi (*voor een Italo-Disconummer) en maakte mij erg benieuwd naar andere nummers van ze.

Ik ben ook Visitors (1985) gaan luisteren, en die heeft ook heel wat, evenals Dragons Legend (1988), die op YouTube zelfs een bijna 7-minuten lang tekenfilmpje als clip heeft. Ook Chinese Revenge (1983) is een zeer geslaagd nummer. De robotstemzang heeft zelfs een klein beetje weg van de vocoderzang, van het veel latere Daft Punk, uit het Franse Strassbourg.

Teveel om aan te kruisen als favoriete nummers, maar er staan ook wat mindere nummers op deze verzamelaar. Voorlopig een 3,5*.

avatar van T.O.
De klassiek slechte, fonetisch Engels ingezongen vocalen van de meeste italo ontbreekt bij Koto; instrumentale synthpop van het suffige soort blijft over. Niettemin vrij catchy plaatjes. Ik zie nu pas dankzij de videoclip dat 'Jabdah' eigenlijk refereert aan Jabba the Hutt...

De vergezochte en lullig uitgevoerde thematiek van Koto, een soort combinatie van Oosterse cultuur en science fiction, is dan wel weer helemaal des italo's.

avatar van ArnoldusK
3,0
Mooi om te lezen dat een Nederlander hier bij betrokken is geweest (geraakt?).
Ik ken de Koto-nummers (Chinese Revenge en Japanese War Game) dan weer van zeer gerenommeerde dj's uit het einde van het disco-tijdperk (Daniele Baldelli, Marco Maldi etc.).
Deze (flauwe) italo-disco kan perfect gemixt worden met tribal, new beat en een heleboel andere early electro.

De Koto-nummers die ik al kende bleken overigens ook de beste van dit album te zijn....

avatar van CorvisChristi
3,5
CorvisChristi (crew)
ArnoldusK schreef:
Mooi om te lezen dat een Nederlander hier bij betrokken is geweest (geraakt?).


Michiel van der Kuy inderdaad. Heeft veel invloed gehad op de Italo Disco-stroming en is één van de geestelijk vaders achter het space-synth (synth-dance)-genre wat zijn oorsprong heeft in de Italo Disco-sound. Laserdance samen met Erik van Vliet is zijn voornaamste project en tevens maakt hij onder de naam Rygar en voorheen met Area 51, Proxyon en uiteraard Koto soortgelijke muziek.

avatar
5,0
Absolute Italo klassieker van eigen bodem!

avatar van Poeha
Dragons Legend is voor mij, en zal het ook altijd wel blijven, het beste italo nummer ooit geproduceerd. Wat een klasbak. Absoluut top 100 materiaal.

Ben bepaald geen liefhebber van lange(re) nummers (5+ minuten), maar DL kan me niet lang genoeg duren.

avatar van west
4,0
De oorspronkelijke Italiaanse band Koto debuteerde al in 1982 in Italië en komt voort uit the Italian Electro/New Wave. In het verlengde daarvan ontstond electronic italo disco, later werd dat steeds meer dance en pop. Chinese Revenge uit 1982 van Koto, wat ook op deze verzamelplaat staat, heeft weinig met dance van doen, wel met electronic. Al snel in de loop van de jaren '80 werden de nummers van Koto steeds dansbaarder. Grote hits waren Japanese Wargame, Visitors, Jabdah en Dragon's Legend. Ze zijn allemaal te vinden op deze verzamelaar, echter in de uitvoering van de Nederlandse band Koto. Label ZYX nam in 1989 de rechten over van Memory Records en liet Michiel Van Der Kuy (van Laserdance) alles opnieuw opnemen. Dat deed hij overigens heel aardig, maar naar mijn mening niet zo goed als de originele (Italiaanse) opnames.

Een betere verzamelaar is daarom deze, want hier staan de originele Italiaanse Koto opnames op en verder de nieuwere nummers van de Nederlandse Koto: Koto - Greatest Hits & Remixes (2015) - MusicMeter.nl

De LP is de beste uitgave, met 6 originele lange Italiaanse nummers en 2 Nederlandse:
Just a moment... - discogs.com
Deze lijkt nogal op dit album, maar dan zijn de opnames wel dus de originelen. Het klinkt nog beter.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 02:15 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 02:15 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.