MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Peter Frampton - Peter Frampton (1994)

mijn stem
3,77 (13)
13 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Relativity

  1. Day in the Sun (4:26)
  2. You Can Be Sure (4:27)
  3. It All Comes Down to You (6:23)
  4. You (5:08)
  5. Can't Take That Away (5:50)
  6. Young Island (1:39)
  7. Off the Hook (3:05)
  8. Waiting for Your Love (5:40)
  9. So Hard to Believe (5:14)
  10. Out of the Blue (4:24)
  11. Shelter Through the Night (4:27)
  12. Changing All the Time (6:26)
totale tijdsduur: 57:09
zoeken in:
avatar van glenn53
Volgens mij klopt er niets van de tracklijst.

avatar van gaucho
3,0
Nee, dat kun je wel zeggen. Hierboven staat de tracklist van Peter Frampton's eveneens titelloze album uit 1975, de studioplaat met Show me the way en Baby I love your way. Die zouden een jaar later in hun live-uitvoeringen uitgroeien tot grote hits (EDIT: correctie van de tracklist is inmiddels geaccepteerd).

Het is wat verwarrend, maar dit album uit 1994 is eveneens zonder titel. Maar het betreft een heel ander album, met allemaal nieuwe nummers. Een niet onaardige, maar weinig opvallende plaat, die destijds een come-back had moeten inluiden, maar in commercieel opzicht zonk als een baksteen.

Terugluisterend valt het niet moeilijk te begrijpen waarom: dit soort voorspelbare rockmuziek, tamelijk clean opgenomen, werkte niet meer in 1994. Toch valt er best wat te genieten: Frampton klinkt zelfverzekerd, is goed bij stem en toont zich nog altijd een uitstekend gitarist. Maar hij klinkt ongeveer hetzelfde als in de jaren zeventig, al is de productie iets helderder.
Hij krijgt onder meer hulp van zijn oude maatje Steve Marriott (van Humble Pie en The Small Faces), Jonathan Cain (van Journey) en bassist Leland Sklar. Hij schreef de meeste nummers samen met de van Rod Stewart bekende Kevin Savigar.

Niet de eersten de besten, en met name in nummers waar hij zich als gitarist lekker mag uitleven, zoals de opener (en single) Day in the sun, You en het afsluitende Changing all the time, levert dat prima muziek op. Maar helaas staan er ook iets te veel doorsnee nummers op, die het algehele niveau wat naar beneden halen. Toch een waardige plaat van deze oude rocker, die wel nooit meer van zijn 'Comes alive'-stigma af zal komen.

avatar
4,5
Fenomenaal album vind ik. Dit had zijn glorieuze terugkeer moeten zijn. 4,5 ster

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 12:04 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 12:04 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.