MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Kenny B - Kenny B (2015)

mijn stem
3,15 (27)
27 stemmen

Suriname
Pop / Reggae
Label: Top Notch

  1. Alleen Jij (3:42)
  2. Als Je Gaat (3:10)
  3. So Yu Ben Taigi Mi (3:38)
  4. Een Man Mag Niet Huilen (3:42)

    met Jayh

  5. Tjaipi Lobi (4:08)

    met Tekisha

  6. Zij Is de Duivel (3:41)
  7. Na Regen Komt Zonneschijn (3:37)
  8. Yamba (3:59)

    met ND

  9. Parijs (3:13)
  10. Neks Ne Tai (3:54)

    met Tekisha

  11. Vrienden (3:30)
  12. Jij Bent de Liefde (3:56)
  13. Paramaribo (2:52)

    met Jeffrey Spalburg

totale tijdsduur: 47:02
zoeken in:
avatar van Rhythm & Poetry
4,0
De man met de meeste nummer 1 hits in Suriname staat nu onder contract bij Top Notch en brengt met deze self titled plaat zijn eerste wapenfeit in dit land uit.

Ik begrijp goed dat dit zo ontzettend populair is in Suriname en ik denk dat dit ook gaat scoren in Nederland. De heerlijke akoestische begeleiding past uitstekend bij de warme stem van Kenny B, die met een mooie combinatie van pop en reggae komt én een goede balans vindt tussen vrolijke tracks en nummers die je diep in het hart raken.

Wellicht geen plaat voor de grotere muzieksnobs onder ons, maar voor de liefhebber van steengoede populaire muziek met een flinke vleug exotische invloeden zal dit wel werken. Bovendien staat op dit album veel hitgevoelig materiaal. Geschikt voor de "urbanprogrammering", maar evengoed materiaal voor het massale 3fm-publiek, de 100% NL'er of de zomerse festivalganger.

avatar van Reijersen
3,0
Deze Surinaamse man heeft al hit na hit gehad in zijn thuisland. Qua nummer één hits is hij de Marco Borsato van het Zuid-Amerikaanse land. Qua muziek is hij dan juist weer heel anders. In Nederland is hij onderhand ook mateloos populair door het aanstekelijke hitje Parijs. Daar zijn weer Amsterdamse, Haagse, Rotterdamse en Marokkaanse parodieën op gemaakt. Wat een singing bij een Nederlands en groter label al niet teweeg kan brengen. Wat brengt de rest ons?

Het album opent met Alleen Jij. De tekst lijkt vrij serieus: het gaat om een onbeantwoorde en/of stukgelopen liefde, maar Kenny lijkt daar niet al te moeilijk over te doen getuige zijn onbezorgde manier van zingen. Al hoort dat natuurlijk wel een beetje bij die reggaevibe, ongeacht het onderwerp. Als je Gaat verhaalt over zo ongeveer het zelfde thema, maar als geheel spreekt er wel meer hoop en acceptatie uit.
Je kan er gif op innemen dat hij niet alleen in het Nederlands zou zingen en dat klopt. Van de tekst in So Yu Ben Taigi Mi versta ik helemaal niks en misschien valt het me daarom des te meer op dat het wel weer erg veel hetzelfde reggaeritme is. Dat kan mij op Een man Mag niet Huilen namelijk een stuk minder boeien. Hier hoor je hoe Kenny B een verhaaltje verteld.
Ook van Tjaipi Lobi versta ik helemaal niks (oké op een paar woorden na), maar dat is ook helemaal niet erg. Wel mag er muzikaal gezien nu wel wat afwisseling komen. En dat komt er dan ook met Zij is de Duivel. Dit nummer is meer akoestisch en kleiner. De boodschap is vooral: pas op voor het vrouwmens.
Een minder geslaagd project vind ik persoonlijk als Kenny aan de ballads gaat. Zoals op Na Regen Komt Zonneschijn vind ik dat maar weinig bij zijn stem passen. Het meer uptempo, vrolijke werk staat hem een stuk beter.
Yamba laat ons dan een mengeling van heel veel talen horen om daarna aan te komen bij die sympathieke en aanstekelijke hitsingle. Ook Kenny praat hier gewoon lekker Nederlands met ons. Ook wordt ik blij van Neks Ne Tai. Wederom een dikke wazeggie? Maar het nummer heeft zoveel vrolijkheid en energie dat je wel moet genieten, dat je wel moet lachen.
Een ode aan de vriendschap bezingt hij op Vrienden, waarin dan wel weer dat standaard reggaeritme terug komt. Gevolgd door een tweede ballad, Jij Bent de Liefde. Dit soort zoetsappige ballads vind ik toch niet zo goed bij zijn stem passen. Net als de vorige ballad eigenlijk. Afsluitend is er dan nog Paramaribo, dat ik een redelijke saaie afsluiter vind.

Het succes is er en dat verhaal moet voortgezet worden met dit album. Dat zal richting de zomer zeker gaan lukken want daar is deze muziek bij uitstek geschikt voor. Al kan een beetje muzikale variatie de volgende keer geen kwaad

(bron: Opus de Soul)

avatar van party
4,0
Wat een heerlijk album is dit. Een lekker zomer album met een Surinaams sfeertje. Kenny B als zanger is een top talent die vooral een diverse sound kan maken met zijn muziek. Van Reggae tot akoestische muziek het klinkt allemaal wel nice. Sommige liedjes zijn wel weer te zoetsappig wat ik wel weer vreselijk vindt. Voor nu een 4.0.

avatar
4,0
Dit cd'tje zit al een maand onafgebroken in mijn cd-speler in de auto. Zelfs verregende dagen krijgen er weer wat zon door. Zijn stem past goed bij de voornamelijk gebruikte reggae muziek. Toch is er voldoende afwisseling, en zelfs de hit Parijs gaat maar niet vervelen. En het hier en daar gebruikte Surinaams maakt het geheel nog zonniger, ook al gaan de teksten nog wel eens over verloren liefdes. Wat maakt het uit! Met deze cd zit het dit jaar wel goed met de zomer!

avatar van Silky & Smooth
2,5
De hype stopt voor mij bij Parijs, een vrolijk en aanstekelijk nummertje. Dit album is niet echt mijn ding. De reggae-vibe is wel chill en de Surinaamse liedjes zijn wel leuk, maar meer omdat het voor mij nieuw en onverstaanbaar is. De Nederlandstalige nummers zijn mij té Nederlandstalig. En laat dat nou net één van de muzikale straatjes zijn die ik zonder moeite oversla.

avatar van legian
3,0
Via vrienden het nummer parijs te horen gekregen en aangezien het best leuk klonk meteen het album maar eventjes opgezocht. Voor mij een nieuw genre en dan ook meteen Nederlandstalig (valt bij mij, met een enkele uitzondering, vrijwel altijd slecht), gelukkig zingt hij niet alles in het Nederlands alleen versta ik daar dan weer helemaal niks van. Maargoed de muziek, daar gaat het immers om, is best relaxed, hoewel soms wat traag voor mij persoonlijk, en de zomerse 'alles komt goed' vibe is sterk aanwezig.

Tekstueel is het allemaal vrij simpel (voor zover ik het versta tenminste) en verrast nergens. Muzikaal is het ook allemaal vrij makkelijk (misschien inherent aan het genre), de simpele beat (die in elk nummer weer veel gelijkenis heeft) is niet gemaakt om rustig voor te gaan zitten maar werkt beter als de muziek lekker op de achtergrond aan staat. Nee de kracht zit hem in de stem, de warme stem past prima bij de relaxede sfeer die op dit album wordt gecreëerd.

Echter, zoals ik hierboven al heb gemeld, is de Nederlandstalige muziek niet voor mij weg gelegd. Tekstueel is het voor mij te simpel, te makkelijk en weet het mij nergens te boeien. De warme zang weet het dragelijk te maken maar bij meerdere luisterbeurten begint het toch tegen te staan. En bij de nummers welke ik niet versta valt op hoe eentonig de muziek in elkaar zit, iets wat opnieuw bij meerdere luisterbeurten gaat tegenstaan. Toch is het album prima om met zonnig warm weer eventjes in de playlist te verwerken om het tijdens de BBQ als achtergrond muziek te gebruiken.

Het is zomer (hoewel het buiten toch flink grijs is) en de zomerse sfeer van het album hebben een positieve uitwerking bij mij, komt hij toch nog weg met een 3*

avatar van Ludo
4,0
eigenlijk, ondanks de megamegamegahit een onderschatte plaat. Superleuke NL-talige reggae.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 06:23 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 06:23 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.