MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Naragonia - Myriad (2015)

mijn stem
4,00 (1)
1 stem

België
Folk
Label: Appel

  1. Sahzi (5:14)
  2. Tourbillonne (3:24)
  3. Les Deux Frères (4:07)
  4. Bertille (3:13)
  5. Hungry Birds / Marchetti Street (7:07)
  6. Les Talons (3:17)
  7. Darius (3:07)
  8. Iria (4:36)
  9. Wolf / a Kiss in Berlin (5:17)
  10. ROD Blues / Adam (3:05)
  11. Koning Mathijs / Jacky the Hero (3:28)
  12. Sus the Shaker (1:57)
totale tijdsduur: 47:52
zoeken in:
avatar van Lura
Dit duo was volkomen onbekend, totdat ik onlangs door mijn “folkwatcher” Henk M. op hen geattendeerd werd. Het bekijken van het Youtubefilmpje van het nummer Irla overtuigde mij genoeg om Myriad te gaan beluisteren. Irla had trouwens een liedje kunnen zijn van het avontuurlijke Britse trio Haiku Salut.

Dit duo bestaat uit de Vlamingen Pascale Rubens en Toon van Mierlo. De samenwerking tussen de twee ontstond spontaan tijdens het festival Andanças in Portugal in 2003. Snel hierna steeg hun populariteit en begon men in een groot aantal landen in Europa op te treden. Soms treden ze ook op als kwartet onder de naam Naragonia Quartet . Ze worden dan bijgestaan door Luc Pilartz (viool) en Maarten Decombel (mandola, gitaar).

Sinds 2006 brengen ze albums uit, Myriad is inmiddels hun zesde. Toon van Mierlo en Pascale Rubens zijn zeer ervaren muzikanten. Toon werd in het verleden gevraagd voor diverse formaties, waaronder Fluxus, Hot Griselda en Embrun. Daarnaast is hij ook nog muziekdocent. Pascale richtte in 1999 het duo Musaraigne op samen met cellist Hannes Pouseele en een paar jaar later gaat ze ook deel uitmaken van Griff.

Beiden spelen accordeon. Pascale daarnaast ook viool en zingt af en toe. Toon is multi-instrumentalist en speelt onder anderen klarinet, verscheidene doedelzakken en sopraansaxofoon. Myriad is een afwisselend album.

Het opent zeer sterk met Sahzi. Het samenspel tussen, met name, klarinet en accordeon daarbij ondersteund door piano is van ongekende schoonheid. Op prachtige wijze wordt een terugkerend thema herhaald. Je hoort duidelijk de invloed van de melancholische muziek uit de Balkan in terug. Hun muziek wordt niet voor niets balfolk genoemd.

Uit een ander vaatje wordt getapt in Tourbillonne en Les talos, twee in het Frans gezongen chansons. Maar er zijn ook Ierse invloeden te horen, zoals in de fenomenale afsluiter Sus the Shaker. Toon verbleef ooit een jaar in Ierland om doedelzak te studeren. Zijn bekwaamheid op dit instrument is hier goed terug te horen.

Myriad kan gerekend worden tot de allermooiste folk releases van dit jaar.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:14 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:14 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.