MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Bora York - Secret Youth (2015)

mijn stem
4,00 (1)
1 stem

Verenigde Staten
Pop
Label: Anthem Falls

  1. Arrest Me (4:21)
  2. Let Loose (4:05)
  3. Leagues (4:30)
  4. Vibes (4:27)
  5. The Way You Groove These Eyes (4:50)
  6. Heart Attack (3:29)
  7. Secret Youth (3:49)
  8. Midnight Glow (3:48)
  9. Amidst Loss (1:38)
  10. Forever Ocean (4:58)
totale tijdsduur: 39:55
zoeken in:
avatar van wvv89
4,0
Hoe ik deze band heb leren kennen weet ik niet meer (waarschijnlijk zal het een nummer zijn geweest die ik gehoord heb in een serie), maar deze plaat trok mij direct aan. De geweldige kleurvolle en abstracte cover nodigt direct uit om te luisteren en geeft goed weer wat voor muziek Bora York maakt. Bora York, bestaande uit Chris en Rebekah Bartels, maakt dansbare, droomachtige, synthpop-achtige muziek en luistert heel prettig weg. Arrest Me, opener van Secret Youth is daar gelijk al tekent voor. De stem van Rebekah in het refrein is één van de blikvangers van het nummer en brengt dat extra dromerige.
Met het nummer dat volgt, Let Loose, wordt de trend doorgezet. Ook hier heeft Rebekah de overhand. Let Loose is als eerste single uitgebracht en ik begrijp waarom. Dansbaar, dromerig, synths: heerlijk.
Leagues brengt Chris naar voren als vocal lead, die de brein achter Bora York is. Hij schrijft, produceert en speelt mee op deze plaat. Leagues is een prettig nummer die het hoge niveau van Secret Youth vasthoudt.
Vibes is het eerst rustpunt waar er gas terug wordt genomen. Een lieflijk liedje die de gevoeligheid van Bora York weergeeft.
The Way You Groove These Eyes brengt je weer helemaal terug op de dansvloer. Heerlijke dance pop track, die niet gecompliceerder moeten worden gemaakt dan dat het is. Potentiële hit, dat zeker en de melodie nestelt snel in je hoofd.
Heart Attack is niet al te bijzonder, een niemendalletje. Snel naar één van de hoogtepunten van Secret Youth.
En dat is het gelijknamige nummer, Secret Youth. Hier komen de vocalen van Rebekah weer aanbod en kan niets anders zeggen dat dit de perfect synthpop plaat is. De verschillende lagen synths, de drums, de vocals. Alles komt hier perfect tot zijn recht. Genieten gewoon.
Wat volgt is Midnight Glow, een recht toe recht aan nummer. Niet heel bijzonder. De synths blijven overigens nadrukkelijk aanwezig.
Amidst Loss is een korte, op synths gebaseerde instrumental. Snel vergeten, niet bijzonder, op naar het laatste nummer.
Dat is Forever Ocean, die de donkere kant van Bora York laat zien. Met Rebekah als vocal is dit de perfecte afsluiter.

Opmerkelijk dat Bora York nog niet heel bekend is. Niet in Amerika (ze komen oorspronkelijk uit Minneapolis) en zeker niet daarbuiten. Maar ik ben blij dat ik dit pareltje heb ontdekt.
Het nieuwe album, Emotion Vertigo is vorig jaar uitgekomen en heeft diezelfde dansbare synthpop nummers als op Secret Youth. Ik kan er maar geen genoeg van krijgen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 13:20 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 13:20 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.