MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Kalulu - Hoax (2016)

mijn stem
3,50 (1)
1 stem

Nederland
Electronic / Pop
Label: Bleach

  1. It's Already Dark (3:36)
  2. Forgot to Ask (5:33)
  3. Over the Wine-Dark Sea (5:14)
  4. What's Wrong Love (3:52)
  5. Waterfalls (6:16)
  6. Carve My Heart (5:07)
  7. Believe They Are Wrong (3:34)
  8. Interlude (1:39)
  9. Fall Like Bricks (5:40)
  10. Don't Make Me Love You (5:03)
  11. Not Your House (3:24)
  12. Hoax (2:35)
  13. Traceless (4:13)
totale tijdsduur: 55:46
zoeken in:
avatar
3,5
Ik hou er van om in kringlopen of elders regelmatig wat cd's mee te nemen, die me misschien wat lijken, maar die ik verder niet ken. Dat zorgt ervoor dat ik niet in een tunnelvisie terecht kom.
Dus dit album in een kringloop tegengekomen, zag er aardig uit, mooi uitgevoerd. Beval het niet kan het gewoon weer terug richting kringloop.
Op internet las ik het volgende : 'KALULU is een Rotterdamse formatie rondom frontvrouw Marinka Stam. KALULU bestaat uit muzikanten die elkaar al jaren lang uitdagen in uiteenlopende projecten. KALULU houdt niet van hokjes en treedt graag buiten gebaande paden. KALULU waagt zich op debuutplaat Hoax aan kleine gevoelige songs vol melodieuze dromen, snoeiharde rock en een eigengereide experimentele dance-sound. Deze gebalanceerde combinatie leidt tot een sfeervol, multi-instrumentaal album. KALULU daagt je uit en laat niemand onbewogen'
Daar kun je al iets mee, maar nog steeds blijft het een verrassing. En dat is de plaat ook, omdat de groep zich niet in een hokje laat stoppen. Er staat wel elektronisch, maar op zich is het een gewone band met redelijk traditioneel instrumentarium, die wel zorgt voor een elektronische rock sound. Maar ook bluesy en atmosferisch.
Het eerste nummer is een bluesy rock nummer dat steeds steviger wordt, het tweede nummer is weer veel rustiger. En zelfs binnen een nummer is een diversiteit mogelijk. De prima stem van Marinka Stam is wel de verbindende factor en ze weet haar stem prima te voegen bij allerlei verschillende stijlen. Een groep prima muzikanten om haar heen, veel gastmuzikanten verder en Hoax is uiteindelijk het resultaat.
Hier totaal onbekend (geen berichten, geen enkele stem) en dat is wel jammer. Ik geloof dat er een aantal jaren nog een ep (Coats 2019, wat Massive Attack achtig) en in 2022 moet er nog een single uit zijn gebracht van de laatste EP Featuring (2022 ?).
Dus volgens mij bestaat de band nog steeds.
In ieder geval is deze muziek zeker niet verkeerd, klinkt redelijk internationaal en ondanks de verschillende stijlen toch ergens een eenheid.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 06:07 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 06:07 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.